Wpis z mikrobloga

Z cyklu "dlaczego nigdy nie kupię GeForce'a RTX 4070 lub mocniejszego": LINK

Nie wiem jakim psychofanem Nvidii trzeba być żeby z własnej nieprzymuszonej woli pakować się w takie cyrki. Od samego początku było mówione że to gniazdo nie ma sensu, że idzie w poprzek elementarnych zasad fizyki bo zostało zaprojektowane "na kolanie" przez idiotów. No ale fani zielonych wiedzą lepiej więc nawet mi ich nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miłego suszenia kabli.

#komputery #nvidia #ithardware
purrminator - Z cyklu "dlaczego nigdy nie kupię GeForce'a RTX 4070 lub mocniejszego":...

źródło: iksde

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@purrminator: problem jest tylko przy 4090, u mnie z 4080 jest ok i nic się nie topi, ale sama konstrukcja jest oczywiście skrajnie idiotyczna, a głupie wymówki NoVideo, że to niby z winy użytkowników którzy nie potrafią jej wcisnąć do końca wołają o pomstę do nieba.
te korporacje robią się coraz bardziej bezczelne.
intel tak samo jedzie po bandzie z tymi swoimi wyginającymi się grzałkami do których trzeba dokupywać specjalne ramki
  • Odpowiedz
  • 1
sama konstrukcja jest oczywiście skrajnie idiotyczna


@Elberus: o to się tutaj rozchodzi przede wszystkim: że jeśli rozwiązanie jest idiotyczne, branża i eksperci mówią że jest idiotyczne, w testach dzieją się cuda, wtyczki topią się po stronie zarówno GPU jak i PSU, jakaś organizacja zewnętrzna wyskakuje z jakąś wersją v2 (która TBH niewiele poprawia) to...
Po co mimo to kupować takiego gniota? Nawet jeśli faktycznie problem dotyczy tylko 4090, po co milcząco
  • Odpowiedz
@purrminator: po prostu rok temu nawet nie było 7900XTX w sklepach, a jak były to w wyższej cenie niż 4080 więc właściwie nie miałem wyboru, a nie chciało mi się już dłużej zwlekać z kupnem.
dzisiaj bym kupił radeona
  • Odpowiedz
@purrminator: Zawsze można kupić zasilacz od producenta, którego kable nie wymagaja grzania przed montażem¯\(ツ)/¯

Nie wyobrażam sobie, żeby do high endowej karty podpinać kilka kabli jakbym kradł prąd ze słupa. Mam jeden elegancki kabelek i sprawa załatwiona.
  • Odpowiedz
  • 3
@yousouyou: proponuję przy okazji wpiąć się w domu wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w jedną listwę zasilającą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeden elegancki kabelek i sprawa załatwiona ( ͡ ͜ʖ ͡)

  • Odpowiedz
@purrminator: Jeszcze raz przypominam: za projekt tego standardu ATX odpowiedzialny jest Intel, i jestem pewien że cieszą się niezmiernie że ludzie wieszają za ten bubel psy na Nvidii.

Idioci którzy to zaprojektowali są z niebieskiej ekipy, a dopiero ci idioci którzy uznali że trzeba to zaimplementować bo nowsze = lepsze są z tej zielonej.

@noipmezc: Jedyne do czego można się do zielonych #!$%@?ć to:
-chore cenówki z dupy bo mają
  • Odpowiedz
  • 0
za projekt tego standardu ATX odpowiedzialny jest Intel


@supra107: ten sam Intel który odpowiedzialny jest za standard ATX12VO. Przypadek? Nie sądzę. Nie ogarniam co się w tej pseudofirmie odkremówkowuje że tworzą takie technologiczne guano.

ludzie wieszają za ten bubel psy na Nvidii


@supra107: bo implementując ten standard, nawet nie będąc autorem projektu, odpowiadają za niego twarzą. Wyobrażasz sobie że, nie wiem, Ford zleca firmie zewnętrznej projekt akumulatora do swojego elektryka,
  • Odpowiedz
wiesz, są ludzie tacy jak ja, którzy lubią święty spokój - a taki na 3 lata daje gwarancja


@purrminator: A po 3 latach coś idzie nie tak i tyle z tej gwarancji. Tymczasem moja 1060 pracuje już z 7 lat odkąd ją zakupiłem. Do tego katowałem ją i dalej żyje.

Jak GPU było wadliwie zrobione to nic cię nie uchroni przed kupnem nowej. Ba, nawet te złe "pokoparkowe" niekoniecznie są takie
  • Odpowiedz
  • 0
A po 3 latach


@supra107: no właśnie, a po 3 latach. Dopiero. Do tego czasu masz wywalone jajca i święty spokój. Z tego samego powodu brałem chociażby PSU do kompa (10 lat w gamingowym, 7 lat w HTPC), pralkę (10 lat na silnik, 5 lat na resztę części), lodówkę (5 lat) itd. Ten święty spokój przez określony okres czasu ma dla mnie swoją wartość za którą chętnie zapłacę. I nie ja
  • Odpowiedz
@purrminator: Rozumiem że też kupujesz nowe auta z salonu za 200k zł bo tylko wtedy masz gwarancję że nic nie pójdzie nie tak bo inaczej za każdym razem siadając za kierownicę ogarniałby cię strach i nie mógłbyś spokojnie prowadzić auta? Bo z tego co piszesz to chyba masz właśnie takie podejście do życia.

Wpadasz w mechanizm FOMO z takim podejściem, nie kupisz używki bo nie ma gwarancji i zakładasz najgorsze scenariusze.
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: nie no, tyle to nie #pdk
Ja po prostu w pełni zdaję sobie sprawę że pewne rzeczy psują się częściej od innych. Kiedy potrzebowałem NASa to wziąłem używkę i śmiga. To samo z porządną, zewnętrzną dźwiękówką do HTPC. Głośniki 5.1 do HTPC też prawdopodobnie zaniedługo będę brał używane.
Co nie oznacza że bym się wpakował w używane mobo, GPU czy zasilacz. To są komponenty kluczowe i potencjalnie awaryjne.

zakładasz najgorsze
  • Odpowiedz