Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@kamilwraca18: Byłem na szyciu kiedyś- ja nie czekałem, ale kolejka ludzi przede mną była ogromna a i tak zostałem obsłużony pierwszy. Lekarz dyżurny z oddziału jak sobie przyszedł to kręcił bekę z pielęgniarkami z ludzi- bo był jeden grubas z ciśnieniem ponad 220- czyli stan przed wylewowy lub przedzawałowy no to cisnęli bekę, że musi mniej żreć i niech czeka. No i standardowo jakieś babki z katarkiem, przeziębieniem co nie powinny
  • Odpowiedz
@El_mirabel @Nowystaryziel SOR to największe gówno, w ogóle polska służba zdrowia w porównaniu do prywatnej to jakieś nieporozumienie. Sam odkąd mam upiekę medyczną w pracy nie korzystam z publicznej i nie zamierzam, a SORy omijać. Rok temu jak mi #!$%@? kawałek palca i ledwo już kontaktowałem ze stresu/adrenaliny/utraty krwi to jeszcze musialem się z nimi kłócić by ktoś mnie #!$%@? zszył łaskawie, a i tak po czasie dowiedziałem się od chirurga, że
  • Odpowiedz
@El_mirabel: w prywacie czy w prywatnym ubezpieczeniu? Bo w tym drugim to faktycznie kolejki często gorsze niż na NFZ ale za gotówkę to do większości specjalistów dalej przyjdziesz praktycznie z ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
się zdziwi, w prywacie też kolejki xD


@El_mirabel: kiedyś miałem tak że kasa była na dole, tam się płaciło, i wtedy idziesz na górę a tam kolejka na 30 osób. Gdy już k..wa zapłacone

lekarka glupia dzida się 2 godziny spóźniła a dla każdego okienko 5 minut
  • Odpowiedz
  • 5
@SamBeliar: w systemie mogą istnieć wpisy z poprzednich pobytów w szpitalu/przychodni na temat przyjmowanych/wypisanych leków, system może podpowiedzieć co dany PESEL przyjmował/otrzymał receptę, ponadto system może pobrać info z e-Pacjent gov
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tonawegla: pamiętam jak kiedyś poszedłem do okulisty i widzę że kolejka na 2h czekania. Na recepcji po informacji ode mnie że prywatnie kazała mi wejść w pierwszej kolejności po wyjściu pacjenta z gabinetu xDD
Badanie coś koło 50zł wtedy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale za gotówkę to do większości specjalistów dalej przyjdziesz praktycznie z ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tonawegla: kolejka 2 godziny, przyjmą cię na 3 min, nic nie pomogą i zaproszą na kolejną wizytę z wynikami badań

No chyba że zapłacisz więcej niż 1000 zł, to może coś w swoim szpitalu zaproponują
  • Odpowiedz
@Feministka2000: no zwykle wyniki badań są potrzebne do każdego lekarza, jeszcze nie spotkałem takiego ze szklaną kulą ;)
A jeśli faktycznie potrzebujesz nagłej pomocy ratującej życie lub zdrowie to nie idziesz na SOR tylko wzywasz karetkę.
  • Odpowiedz
@tonawegla: to zrozumiałe, ale mogliby nie brać tych 300 zł za samo obejrzenie i zażądanie badań. W korytarzu 30 osób, przyjęte zostaną wszystkie, mimo że typ wyjdzie i pójdzie o 14tej. Czyli właściwie na każdego poświęci po kilka minut. To patologia i powinno być jakoś regulowane, żeby bardziej się przykładali.
Bo na przykład dermatolog też na odwal się doradza jakieś lekarstwo i zmusza do powtarzania wizyt i próbowania kolejnych lekarstw, zamiast
  • Odpowiedz
@zielony_goblin:

Sam odkąd mam upiekę medyczną w pracy nie korzystam z publicznej i nie zamierzam, a SORy omijać.

Tylko pamiętaj aby krzyczeć, żeby cię wieźli do jednodniowej prywaty bez soru, jak cię jebnie auto albo wyrżniesz łbem o krawężnik, panie pakietowcu.

Uwielbiam takich prywatnych cfaniaków, ktorych zwozi ZRM do publicznego i nagle się dowiadują, że na ich PAKIET HIPERLUXGOLDPLATINUMEKSTRA to sobie mogą iść do psychologa 2 razy albo na ucięcie stulejki,
  • Odpowiedz
@tellet jeżeli pakiet nie będzie czegoś obejmował albo będę musiał wybrać się na SOR to się wybiorę bo to ich psi obowiązek. Nie zapominaj, że tak samo jak ty place podatki które idą na te bandę patałachów. W tym kraju na fundusz to jedynie można umrzeć. Trzeba mieć gwoździa w mózgu by klaskać uszami do osób, które w większości wykonują swoją pracę na #!$%@?
  • Odpowiedz
@zielony_goblin:

podatki które idą na te bandę patałachów.

No i wyszło myślenie z zadupia xD
"Jo płaca na wos".

Nie ptysiu- płacisz na NFZ, a zanim ta kasa trafi do szpitala, a nie np. do prywaty, która zawiezienie cię do szpitala i zgarnie za ciebie kasę, zaś szpital zrobi nadwykonanie, to jeszcze długa droga.

Prywaty powinny być odcięte od państwowego cyca- takiś prywatny i tak płacisz? To płać za całość a
  • Odpowiedz