Wpis z mikrobloga

Jak tam, konfederaci? Czemu chcecie zrobić wszystko, żeby Polska nie była normalnym państwem, a stała się rycerzem papieża rzymskiego?

Proszę Państwa, tak więc zadeklarowałem wielką wiarę w przyszłość polskiego projektu politycznego. Muszę doprecyzować, jaki cel istnienia Państwa Polskiego, bo o to też może ktoś zapytać - po co ono w ogóle ma istnieć, prawda? Czy to nie jest jakaś fanaberia, szowinizm i egoizm. No celem, bardzo... z moje punktu widzenia - jasny - po to ma być Korona Polska odzyskana, podniesiona i utrzymana, żeby papież rzymski miał wiernego rycerza, krótka sprawa. To jest moja... moje pojmowanie sensu istnie Państwa Polskiego.


~Grzegorz Braun

#4konserwy #neuropa #polityka #bekazkonfederacji #szury #bekazszurow
M4rcinS - Jak tam, konfederaci? Czemu chcecie zrobić wszystko, żeby Polska nie była n...
  • 9
@M4rcinS: a co tu się wypowiadać na ten temat? Chłop ma takie zdanie na ten temat i twardo przy tym stoi. Konfederacja to nie tylko Braun, to tak jakby za całą lewicę odpowiadała Żukowska albo Biedroń.
Czy to nie jest jakaś fanaberia, szowinizm i egoizm


@M4rcinS: generalnie jest taka niepisana zasada, że ważne jest jak i jakie pytania się zadaje, że w pytaniach są odpowiedzi, a te pytania mówią bardzo dużo na temat pytającego. Dają odpowiedzi ale nie na samo pytanie tylko na inne ważne aspekty.

Nikt normalny nie zadaje sobie pytania po co istnieje państwo, np. Polskie i jaki jest sens istnienia takiego państwa.

A tu
a co tu się wypowiadać na ten temat? Chłop ma takie zdanie na ten temat i twardo przy tym stoi.


@turfa8: w ten sposób można podchodzić do np. twoich zdań na jakieś tematy, ale nie na opinie członka partii i posła, który wypowiada się publicznie, a nie prywatnie.
Wg twojej logiki po co i w ogóle bez sensu jest komentowanie czegokolwiek, bo ktoś powiedział to jego sprawa, bo ktoś zrobił reportaż
@vvv-vvv: Tytuł papieża nosi kilku innych duchownych np. głowa kościoła koptyjskiego więc "papież rzymski" nie jest niepoprawnym terminem, chociaż przymiotnik nie jest potrzebny bo wiadomo, że papież z Rzymu jest tym domyślnym.
Nikt normalny nie zadaje sobie pytania po co istnieje państwo, np. Polskie i jaki jest sens istnienia takiego państwa.

@Eremites toś popłynął chłopie xd to jest akurat bardzo istotne pytanie, kluczowe wręcz dla tego, jak postrzegamy państwo i jakiego chcemy.