Wpis z mikrobloga

Siemka motomirki.
Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, gdzie w nowym samochodzie (3k przebiegu) słychać metaliczne szuranie przy lekkim hamowaniu?

Oczywiście zgłaszam w ASO ale chciałbym mniej więcej wiedzieć co się stało i znać potencjalne przyczyny
#motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@BeatsByDre: cały czas. Może potem trochę mniej po nagrzaniu. W drugim samochodzie miałem podobnie na początku po wymianie hebli (chrupek stary, więc się nie czepiałem).

@Grzzz: chu, zgłaszam też do wymiany gwarancyjnej.
  • Odpowiedz
@Grubogruby może klocki jakieś słabe się trafiły lub gdzieś się już skończył, chociaż to raczej niemożliwe przy takim przebiegu jeśli z zaciskami wszystko okej. Ewentualnie coś wpadło w zacisk. Próbowałeś na myjni dobrze wymyć zaciski pod ciśnieniem? Tylko nie po trasie, żeby tarcze były zimne
  • Odpowiedz
  • 0
@Mawid_Dotyka: też o tym myślałem, może nierówna powierzchnia tarcia klocka o tarczę ale nic, wszystkie tarcze gładkie. Spróbowałem z myjką ciśnieniową ale be zmian. Ogólnie nie miałem nawet ani jednego awaryjnego hamowania, więc też raczej nie powinno to być uszkodzenie mechaniczne.
Dzięki za podpowiedzi, wrzucę temat w ASO chociaż obawiam się, że jak to w ASO, dopóki nie pokażesz palcem co i jak to tylko mnie podliczą za weryfikację ( ͡
  • Odpowiedz