Wpis z mikrobloga

Jak często w tych związkach małżeńskich w których dochodzi do przemocy, po raz pierwszy doszło do tej przemocy dopiero po ślubie, a jak często dochodziło już do niej przed ślubem? Jest ktoś w stanie jakieś badanie podrzucić?
Często słyszymy argument w stylu "on/ona się zmienił po ślubie, a wcześniej udawał/a niczym świetny aktor Cezary Pazura". Faktycznie są takie przypadki, ale zastanawiam się czy nie są one przypadkiem mniejszością... Niestety nie mogę znaleźć takich badań, ale odnoszę wrażenie, że dawno temu gdzieś takie badania widziałem i chyba nie było wcale rzadkością, że do tej przemocy w małżeństwie dochodziło jeszcze przed ślubem. A do znalezienia takich badań zainspirowało mnie to jak koleżanka opowiadała mi o swojej koleżance, którą chłopak bił i zdradzał a ta mimo tego nie chciała zakończyć związku i twierdziła, że go kocha.
#redpill #blackpill #zwiazki #malzenstwo #przemoc #lobuzkochamocniej
  • 3
@Kamil___: Oczywiście że się nie zmieniają, chyba że zaszły jakieś zmiany neurologiczne, PTSD, jakieś inne okropne przeżycie. A tak to te osoby się nie zmieniają nagle o 180 stopni, może przed śłubem kryją w jakiś sposób swoje oblicze i nie pokazują w 100% prawdziwego ja ale nadal pokazują jakieś zachowania, predyspozycje pokazujące że mogą być problemy w przyszłości. Ale drugie osoby nie chcą tego widzieć, są tak zaślepione 2 osobą. Typu
Oczywiście że się nie zmieniają, chyba że zaszły jakieś zmiany neurologiczne


@lentilek: Teoretycznie zmiany osobowości mogą zachodzić do 30 rż.
Poza tym:

Typu chłop jest agresywny, wywrzaskuje, na swoją dziewczynę to czego ona się spodziewa że będzie inaczej zachowywał się do swoich dzieci po ślubie? Oczywiście, że nie.


jest trochę błędne. W sensie - ludzie mogą przejawiać takie cechy jak wcześniej i nie przypisujemy im tendencji do przemocy wobec bliskich, do