Wpis z mikrobloga

Poszukuję #garmin do typowo aktywności górskich zimą: wgrać GPX do zegarka i nie zgubić ewentualnego szlaku oraz do biegania. To są moje dwa priorytety. Budżet do 1000 zł, może a nawet dobrze by było jakby był używany ;) #gory #zegarki
  • 12
@lukasz67 wiesz co póki co w takich sytuacji aż nie miałem okazji go sprawdzić. Ostatnio w Hiszpanii brakowało miejscami oznakowania i ślad w zegarku pomógł mocno ogarnąć dokładnie wskazując miejsca. Czasami ma lekkie opóźnienie jak zaczynasz się kręcić w kółko ale w końcu wskazuje gdzie się udać. Ogólnie raczej wszystkie Garminy dobrze sobie radzą z GPS, ponoć te w plastikowej obudowie ciut lepiej niż metalowe (ale nie wiem czy to nie mit).
@rybak17 aż sobie sprawdzę. Ekspedycja wycina chyba sporą liczbę funkcji na rzecz oszczędzania energii. Ale żeby kroków nie liczyło?
Nawet jeśli tak jest to tryb ekspedycji jest raczej bardzo mało używany, jak nie marginalnie - żeby nie polecać zegarka :)
@rybak17 Twój wybór. Dla mnie ekspedycja jest bez sensu bo ślad gps nie jest na bieżąco tylko co kilka minut. Jak bym szedł przez pustynie to może ale w takim jedno dniowym wypadzie nie widzę potrzeby.
Więc czemu ekspedycja zamiast chodu/wędrówki? Tym bardziej, że Instinct jest (prawie) nie do #!$%@? z baterią.
@zybyzy co 15 minut najmniej u mnie. A dlaczego? Bawię się zegarkiem i sprawdzam wszystkie funkcje.

Wędrówkę też sprawdzę ale coś czuję że też ubije liczenie kroków.