Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawe jak zmieniło się podejście na wykopie w stosunku do ukrainy. Na początku byłem z ukraina, wiadomo, wolny kraj chcą żyć to nie powinien ich nikt atakować, chociaż zawsze wiedziałem, że nie różnią się od ruskich zbytnio. Teraz z tą korupcją, kierowcami ukraińskimi, rozkładaniem pomocy na wojnę itp. to sobie myślę, że lepiej zostawić ich bez pomocy, bo na to nie zasługują niestety. Pieniądze które wydajemy na ten kraj powinniśmy zainwestować w swoją armię.
#wojna #ukraina #rosja
  • 19
Bardzo ciekawe jak zmieniło się podejście na wykopie w stosunku do ukrainy. Na początku byłem z ukraina, wiadomo, wolny kraj chcą żyć to nie powinien ich nikt atakować, chociaż zawsze wiedziałem, że nie różnią się od ruskich zbytnio. Teraz z tą korupcją, kierowcami ukraińskimi, rozkładaniem pomocy na wojnę itp. to sobie myślę, że lepiej zostawić ich bez pomocy, bo na to nie zasługują niestety. Pieniądze które wydajemy na ten kraj powinniśmy zainwestować
@telesiak

Hmm a zastanówmy się czy my Polacy powinni czuć się bezpieczni we własnym kraju? Zasługujemy na to czy może nie?

W mojej opinii nasi politycy powinni dążyć do tego by jednak Ukraina obroniła swoją niepodległość, aby w przyszłości byli po naszej stronie barykady.

Myślisz że taka druga Białoruś, z którą de facto prowadzimy wojnę hybrydową od trzech lat to coś dobrego dla nas i naszego państwa? Ja myślę że nie bardzo.
@groznaglizda303 myślę, że powinniśmy wzmocnić armię Polska, wtedy czułbym się o wiele bezpieczniej wiedząc, że jest się czym bronić. Nasze wojsko juz i tak nabrało na sile a jest potencjał na naprawdę silną armię z nowoczesnym sprzętem. Poleganie na obronienia niepodległości nie jest dobrym wyborem, bo ukraina przegrywa wojne, a rosja przestawia swoja gospodarkę w tryb wojenny coraz bardziej. Jak przegra co jest raczej pewne, pytanie jak długo to zajmie, to co
@telesiak

Na natomiast uważam że wojsko mamy niezłe. A geopolitycznie opłaca nam się pomagać Ukrainie aby wyniszczyła ruskich. Już im się to udało, jak dotąd radzą sobie bardzo dobrze, a wojna jeszcze nie skończona.

Np zobacz na taki wietnam, vietnam walczył ze znacznie silniejszym wrogiem i wygrali, wiec tak opłaca się wykańczać wroga.
Np zobacz na taki wietnam, vietnam walczył ze znacznie silniejszym wrogiem i wygrali, wiec tak opłaca się wykańczać wroga.


@groznaglizda303: Tylko że walka była prowadzona głównie w sposób niekonwencjonalny, po partyzancku z ukrycia, co także jest długotrwałe, popatrz także na Afganistan. Ukraińcy także mogliby prowadzić walkę w taki sposób, tylko że najpierw musieli by oddać kraj pod kontrolę ruskich, żeby móc walczyć w taki sposób.
@groznaglizda303 wojna w Wietnamie tak jak wyżej napisał partyzantka + bardzo zdradziecki teren, którego nie znali Amerykanie. To była wojna przegrana od początku. Jeżeli o naszą armię chodzi to my mamy potencjał na top 10 armi świata, nie 20 jak teraz. Podobno mamy słabsza armię od ukrainy co jest śmieszne.
lepiej zostawić ich bez pomocy


@telesiak: pożytecznych idiotów nigdy nie brakowało. Przejęta przez Rosjan Ukraina zostałaby skierowana przeciwko zachodowi. Prorosyjska część Ukraińców zostałaby wcielona do armii tak jak idioci z DNR i LNR i ustawiona na polsko-ukrainskiej granicy w celu wywierania presji politycznej i wojskowej, a także grożenia atakiem militarnym nie mówiąc już o kolejnej linii szmuglowania emigrantów. Na szczęście jako kraj i społeczeństwo zdaliśmy egzamin, wspierając Ukrainę i pomagając jej
Bardzo ciekawe jak zmieniło się podejście na wykopie w stosunku do ukrainy.


@telesiak: aż tak się nie zmieniło tylko zmienił się wypok na nowy i przez to odeszło d groma ludzi a zostały takie niedobitki jak ja oraz ci co trollują czy robią propagandę,
wcześniej to był stosunek np. 20:1 a dzisiaj to już pewnie 1:1

na dobrą sporawe to tag jest tak umarły, że w zasadzie ci co trollują gwarantują
@telesiak Bo ludzie to chorągiewki podatne na to co media wrzucą. Im bardziej emocjonalny news tym bardziej to ich dotyczy. Tak naprawdę od początku wojny nic się nie zmieniło, to o czym piszesz to promil w morzu spraw jakie ich i nas dotyczą