Wpis z mikrobloga

Witam,
mam internet mobilny (z modemem) z t-mobile, który działał jak internet stacjonarny.
Wpadł Światłowód i internet LTE stał się niepotrzebny. Umowa jeszcze ponad rok.

Czy tą kartę mogę uzywać także w telefonie do rozmów i sms? W aplikacji widzę, że do tej karty nie ma przypisanych usług minuty i smsy. Wyłącznie internet.

Taka karta jest wyłącznie internetowa czy można dodac usługi w postaci minuty i sms? Opłaca się to?

#t-mobile #tmobile #internet #mobilny
  • 16
  • Odpowiedz
@Martinos30: możesz, ale zapłacisz jak za zboże - nie ma tam pakietów rozmów i SMS, więc płacisz za każdą minutę i za każdy sms zgodnie z cennikiem, więc nie warto. Dowiedz się, ile będzie kosztowało zerwanie umowy przed terminem. Często wychodzi taniej, niż płacić abonament do końca trwania umowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@jakis_login: płacę za no-limit 30zł a mam współdzielony na wszystkie numery w firmie więc nie opłaca mi sie chyba rezygnować.
Rozumiem, że lepiej wziąć po prostu kolejny numer a ten "interenetowy" nich sobie dalej spokojnie lezy.
  • Odpowiedz
@Martinos30: a, to zmienia postać rzeczy. Tak, chyba lepiej tak zrobić. Ewentualnie wsadzić do telefonu i korzystać wyłącznie jako internet, jeśli na kartach głosowych jest średniej wielkości pakiet.
  • Odpowiedz
@jakis_login Nie, nie może. Brak pakietu na karcie to brak pakietu i tym samym brak usługi od strony operatora dla tej karty, a nie koszty po cenniku.

Od strony operatora na pewno można dorzucić do karty usługi dające opcje połączeń i sms/MMS, jednak wątpię żeby mieli przewidziane na to mechanizmy, raczej powiedzą ci, ze moga zmienic usługę z internetu mobilnego na zwykła usługę telefonu z internetem. Oczywiście po zmianach wyjdzie drożej.

Żeby
  • Odpowiedz
@Martinos30 Byłem w dokładnie tej samej sytuacji. Potrzebowałem internetu na już i wziąłem T-Mobile. Po założeniu światłowodu internet mobilny stał się niepotrzebny. Kartę T-Mobile włożyłem do telefonu bo mam 2 sloty na karty SIM. W telefonie nam ustawione że rozmowy i SMS-y idą przez moją podstawową kartę a internet przez T-Mobile. Czasami się zdarza że wyślę SMS przez T-Mobile i wtedy płacę po standardowej stawce bez żadnych zniżek i to chyba jest
  • Odpowiedz
@AnimateHi

Nie, nie może. Brak pakietu na karcie to brak pakietu i tym samym brak usługi od strony operatora dla tej karty, a nie koszty po cenniku.


Gadasz głupoty. Ma normalną możliwość dzwonienia i pisania wiadomości tylko płaci bez zniżek dodatkowo ponad abonament
  • Odpowiedz
@Grizwold To widok z ebok zaciągany pewnie z systemu billingowego. Dotyczy pakietow czyli np "internet 20GB". Jest jeszcze drugi system gdzie faktycznie masz pakiety na karcie np. "dostep internet", widocznie tam włączone. Trochę #!$%@? ruch z ich strony, ja w plusie tego problemu nie mam. Brak smsow na karcie to brak smsow na karcie :)
  • Odpowiedz