Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (°°

#tldr ;
Masz 30tyś. zł, raz w tygodniu robisz 300km a raz na 2 miesiące 700km, jaki samochód wybierasz?

Szukam samochodu na trasy, ale nie mogę się na nic zdecydować - mam za to parę typów.
Spodobał mi się 407 z HDi, poza tym Volvo wydaje się równie ciekawą opcją

Nie poszukuje luksusu, prym ma niezawodność i przestrzeń, z tego powodu szukam Diesla w kombi.
Proszę was o opinie/polecenia, jakieś ciekawe uwagi czy propozycje ( ͡º ͜ʖ͡º)


#samochody #motoryzacja #peugeot #volvo
Comboman - Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (╯°...

źródło: peugeot_407_sw_2_0_hdi_sport_auto_large_49235

Pobierz
  • 232
@Comboman: Citroen C5 2.0 HDi z hydro i latasz komfortowo :) ze swojej strony polecam też Lagunę 2 tylko poliftową. Mam taką na dojazdy do pracy, kombi, silnik 1.9 dci 110 KM obecnie nalot 380 tys km i to co przy niej robiłem to wymiany filtrów i rozrządów plus wymiany elementów zawieszenia. Części tanie. Auto komfortowe, przestronne i bardzo pojemne - woziło płytki, wannę, panele przy remontach.
@Comboman: C5 x7 z 2.0 HDi 163. W tej wersji masz do wyboru manual lub automat. W trasie licz około 6.5 litra na 100 km. Silnik jest w zasadzie pancerny, jedyne problemy jakie mogą się pojawić, to zapchany DPF (jeśli nie jest uszkodzony, warto go wypłukać - koszt około 600 zł z demontażem i montażem - posłuży kolejne 200kkm. Poza tym - C5 jeśli nie była bita - nie rdzewieje. Ma
@Comboman: Miałem 307 SW 2.0 HDi 08r. Mechanicznie autko było zdrowe etc, ale to co elektronika po roku użytkowania zaczęła #!$%@?ć to ja nawet nie. Auto było od 1 właściciela kupione, zadbane, żaden janusz czy seba go nie sprzedawał "byle pogonić". Komputer pokładowy, sonda lambda, szyby się zaczęły #!$%@?ć. Potem notorycznie mi zaczęło przepalać przednie prawe do jazdy dziennej pomimo tego, że wszystkie bezpieczniki były wymienione. Elektromechanik rozkłada ręce i pyta
@Comboman: przez ten przedni zwis wszystkie krawężniki zderzakiem z przodu są twoje, wiem bo mam taki jako drugi obecnie wóz

- w tym wieku problemem mogą być poparciałe przewody i dziwne błędy
- luźna manetka kierunkowskazów
- typowe problemy diesli, dwumasa, turbo (zależy od egzemplarza)
- obowiązkowo do sprawdzenia są klapy nawiewu (bo lubią sobie pęknąć, a jest chyba tylko kilku ludzi w naszym całym kraju kto potrafi sprawnie to pocerować
@Trevize: no i co z tego?
Czyli swoje opinie opierasz na wypowiedziach youtubowych mechaników nastawionych na hajs gdzie często gadają bzdury albo pomijają pewne fakty, druga sprawa że można wyciągnąc filimiki gdzie sam poleca diesla nawet do miejskiej jazdy. nie dawno nawet wstawiał. Ten człowiek to hipokryta, często sam sobie przeczy.
a z tego filmiku to się kiedyś tłumaczył nawet, że go poniosły emocje, bo ogólnie miał ból dupy.

Opinie to