Wpis z mikrobloga

@bombastick: @sztefen_muller
Wyscig kosmiczny, wyscig atomowy, siła Armii.
Kryzys kubański pokazał w jakim miejscu były stany.
W kwestii obywateli wiemy że USA postawiło na wolność obywateli dzięki którym budowali swój kapitał. Sowieci odwrotnie, postawili na zamordyzm. Jak to się skończyło dobrze wiemy. Pomimo to lata '60-'70 należały do ruskich
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: pierwszy lot w kosmos, pierwszy człowiek w kosmosie, pierwsza sonda na innej planecie. Wodzili amerykańców za nos. Fakt że amerykanie jako pierwsi stanęli na księżycu ale ogólnie to sowieci mieli lepszy program kosmiczny. Dlatego w latach '70 amerykanie dążyli do połączenia sił, co miało korzyści dla obu stron.
  • Odpowiedz
@vitovia:

sowieci mieli lepszy program kosmiczny


nie mieli. Jedyne co mieli, to odrobina know-how w spadku od naukowców 3 Rzeszy, którym nie udało się spier*olić na Zachód, do cywilizowanej strefy okupacyjnej po przegranej wojnie. Rakieta N1 przy Saturnie to jak Wołga przy Cadillacu
  • Odpowiedz
@vitovia: A nie podałem? #!$%@? się w rakiecie N1, która była gówniana jak cały ich program. Z ambitnych planów lądowania na Księżycu zostało im tylko podglądanie w małym telewizorku jak Amerykanie tworzą historię.

I nie fikaj, bo już jestem w 7 klasie i mam kolegów w 8, a jednego nawet w liceum!
  • Odpowiedz