Wpis z mikrobloga

Prawie 4 miesiące nie jem sklepowych słodyczy, nie słodzę kawy i herbaty i nie piję słodzonych napojów. Raz na jakiś czas coś upiekę jak czuję potrzebę opędzlowania czegoś słodkiego, byle nie kupować batonika.

Jakby mi ktoś 4 miesiące temu powiedział, że przetrwam dzień bez batona, albo wypiję niesłodzoną kawę, to bym go wyśmiała, bo cukier to był mój przyjaciel, a dzień bez cukru kończył się migreną na następny dzień ( ͟ʖ)

Jakie są plusy dla mnie z odstawienia cukru (prawie całkowitego, no bo do ciasta dodaje, ale zawsze mniej niż w przepisie)

-5kg mniej, przy zachowaniu normalnego dla mnie trybu życia (siedzący) i diety
- znacznie mniejsza ilość migren,
- słabsze migreny jeśli już wystąpi,
- polepszyła się cera (mniej randomowych wyprysków)
- nie jestem niewolnikiem cukru
- umiejętności kulinarne stonks

Minusy:
- omija mnie radość życia

W sumie to na plus, bo dziennie na słodkości wydawałam około 10-15zł, niby nic, ale w skali miesiąca robi się już duża kwota, no i cieszę się że nie mam już takiego głodu na cukier.

#oswiadczeniezdupy #gownowpis
  • 13
@Sijabka: Radość życia...przejdzie Ci.
Ja lata nie jem słodyczy (czasem gryza sernika, loda w lecie ale tylko białego) zjem coś słodkiego nie wiem, raz na 3 miesiące, mało a mogłabym wcale.
Toleruję słodką marchewkę i słodycz w potrawach wytrawnych, np. miód do mięsa, jabłka do śledzia.
Jedyne co myślę o słodkim smaku to że jest to gówno, gówno czekolada, gówno cukierki, gówno w herbatkach, gówno owocowe jogurty, słodzone napoje też gówno,
@Ulic_Qel_Droma noo i tu mnie masz, palenie to mój drugi nałóg ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale jestem świadoma problemu i chcę go też rozwiązać, ale nie wszystko na raz, bo przy rzucaniu palenia jest tendencja do zapychania buzi rekompensując papierosy, wiec się boje, że padnie na batoniki.

Definitywnie muszę zerwać przyjaźń z cukrem, żeby wywalając innego toksyka z życia, przypadkiem nie wrócić do poprzedniego ( ͡° ͜
@przegro_pisarz A widzisz ja też nie, wcześniej skojarzyłam, że to brak cukru powoduje u mnie migreny i w sumie miałam rację, ale powodem było uzależnienie od cukru, a nie to że lekarstwem na migreny jest cukier ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sijabka: sam w sobie cukier nie jest najgorszy, najgorsze są jego nowoczesne tanie sztuczne zamienniki. Pewna dawka węglowodanów jest nam potrzebna do funkcjonowania organizmu.
Ale na plus na pewno wywalenie przetworzonego jedzenia z diety.