Wpis z mikrobloga

czy wysyłka olx ma sens z perspektywy sprzedającego? sprzedaję Macbooka za 5k w idealnym stanie i boje się, że ktoś chciałby go podmienić czy robić spór, że dostanie cegłę zamiast właściwego przedmiotu, a ja zostałbym z brakiem kasy i brakiem laptopa. sprzedawaliście jakieś drogie rzeczy z wysyłką olx? #olx #pytanie
  • 12
@hoodoovoodoo @pieczarkowy ... Bez obrazy panowie pytam tylko z ciekawości jak wam się to udało.
No bo jedyny sposób żeby to było na 100% legitne to kurier musiałby stać przy was i w jednym kadrze by się musiało wszystko dziać bez jakichkolwiek cięć i tak dalej.
No bo tylko to jest w cudzysłowiu nie do podważenia.
No chyba że ktoś zakłada że to będzie cały materiał sfałszowany albo fałszywy kurier.
@nudziarz123: ja nagrywałem tylko pakowanie i moment włożenia do paczkomatu - prawdopodobnie, gdyby kupujący był nieuczciwy to mogłaby być niezła zabawa z udowadnianiem, że wysłałem odpowiedni produkt.
Weź przestań za tyle kasy to nie tylko wpłata z góry albo przedpłata 100 zł i wysyłaj za pobraniem chociaż z tym też jakieś przekręty były ostatnio tu opisane pod Tagiem nie dalej jak tydzień temu
@pieczarkowy: odpuść, na olx grasuje dużo oszustów, najczęściej ze strony sprzedajacych, ale może być podobnie z kupującym

Najczęstsze to "nie wysyłam przez olx bo nie lubię" oraz atrakcyjną ceną bez przesyłki w jakimś zadupiu na żeńskie imię, po czym na prośbę o przesyłkę wysyłają linki do klonów allegro z płatnością nie wiadomo gdzie
@nudziarz123: Ja jak sprzedaje coś droższego to zawsze na jednym filmie bez cięć pokazuje że działa, pakowanie i droga do paczkomatu. Przezorny zawsze ubezpieczony :)
A wysyłam tylko przez Allegro. OLX tylko odbiór osobisty i to tylko i wyłącznie tam gdzie mi pasuje i kiedy abym nie tracił czasu w razie czego. Za dużo idiotow na tym portalu.
@AlekGames ... Nie myl tego że ludzie nie chcą się babrać w wysyłkę za tak zwanego darmowa i w ogóle babrać się z całą wysyłką i wszelkimi problemami z tego wynikającymi.
Do tego że ktoś chce kogoś oszukać bo to są dwie różne rzeczy.
A OLX to nie Allegro OLX jest lokalny ale ludzie zapomnieli jak handlarze przenieśli się z Allegro na olx i zaczęli oferować wysyłkę.
Zwykły człowiek wystawia w niższej