Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #komputery #drukarki #drukarka

Czy jakąś kolorowa (koniecznie kolorową) do 500zł możecie zaproponować? Nie potrzebuję skanera. Dupleks ewentualnie i fajnie by było, ale nie priorytet. Najważniejsze, żeby toto nie zasychało - to najważniejsze, bo druk tylko od czasu do czasu. Do standardowego drukowania mam laserówkę z dupleksem i skanerem, więc nie potrzebuję niczego wielofunkcyjnego. Czasem po prostu muszę coś kolorowego druknąć. Jest coś, co może stać wiele dni, tygodni, czy czasem z miesiąc czy dwa bez drukowania? Coś bezobsługowego na miarę lasera?
  • 9
@worm_nimda: Cześć! Jeśli chodzi o drukarkę laserową kolorową to niestety, ale ciężko będzie znaleźć coś do 500 zł. Ceny drukarek poszły w górę już jakiś czas temu. Jeśli nie masz większego budżetu to musisz poszukać używanego sprzętu. Ostatnio na moim blogu pisałem na ten temat i zwracałem uwagę na istotne rzeczy: https://blog.doktortusz.pl/drukarki-uzywane/. Jeśli chodzi o firmy to polecałbym wybór Brothera - masz opcję korzystania z zamienników, więc i eksploatacja będzie tańsza.
O proszę! @drtusz! :)
A co myślisz o HP Color Laser 150nw? W sumie powyżej budżetu, ale w mordę... czytam o tych plujkach to coby się nie miało, to problem z zasychaniem niestety.
@cysiekw: No dobra. Czyli nie ta HP (rzeczywiście tanio nie jest jeżeli chodzi o materiały eksploatacyjne). Ale zdecydowanie nie pomogłeś, bo żadnych propozycji nie rzuciłeś (nawet poza budżetem).
bo żadnych propozycji nie rzuciłeś (nawet poza budżetem).


@worm_nimda: niestety z nówek to poza twoim budżetem np BROTHER HL-L3270CDW, używki w granicach 800-900 jak byś wyrwał np HP M477fnw, laser w kolorze zawsze był "drogi"
Ktoś, coś? Schnie to, zapycha?


@worm_nimda: Brother kiedyś miał system który zapobiegał zasychaniu, drukarka musiała mieć non stop prąd i co jakiś czas sama zapobiegała zasychaniu, czy aktualne modele brothera mają? Nie wiem.

Canon i Epson nie ma, i zasycha. Brak druku przez miesiąc to z automatu proces czyszczenia głowicy by przywrócić prawidłowy wydruk. Napisz do brothera, zapytaj czy w tym modelu jest system zapobiegania zasychaniu tak jak w starych modelach.
@worm_nimda: Nie polecam sprzętu od HP ze względu na koszta eksploatacji - oryginalne wkłady są drogie, a zamienniki są bardzo często blokowane. System o którym wspomina @cysiekw był najczęściej w Epsonach właśnie. Generalnie każda drukarka atramentowa obecnie zaschnie jeśli będzie nie używana regularnie. System uzupełniania buteleczkami CISS (Continuous Ink Supply System), jest wygodne pod względem uzupełniania i bardziej ekonomiczne niż kartridże, ale nie ,,zwalnia" z regularnego druku (https://blog.doktortusz.pl/ktore-drukarki-sa-najtansze-w-eksploatacji/ - w
Nie polecam sprzętu od HP ze względu na koszta eksploatacji - oryginalne wkłady są drogie, a zamienniki są bardzo często blokowane.


@drtusz: Trzeba zaznaczyć że piszesz o atramencie, drukarki hp w laserze kolor nadal śmigają aż miło na zamiennikach pod warunkiem że są dostępne do nich chipy ;) a wiemy obaj jak wygląda sytuacja na rynku ( ͡° ʖ̯ ͡°)