Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę zainstalować w domu trochę smart rzeczy - głowice na grzejnik, kamery, czujniki otwarcia drzwi, smart gniazdka, itp.
Korzystamy z iphonów, ipadów, lapki mamy na windowsie.
Który system najlepiej wykorzystać? Apple smart home, zigbee, amazon, google?
Pomyślałem o applowym, ale ceny smart urządzeń widzę wyższe, ma ten system coś na plus za co warto dopłacać?
Jakieś rady na start?
#smarthome #homekit #apple #zigbee #googleassistant
dlaczego_michau - Mirki, chcę zainstalować w domu trochę smart rzeczy - głowice na gr...

źródło: Art3-smart-home-scaled

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau: zalezy jak bardzo chcesz to rozwinac i jakie masz juz urzadzenia. Ja bym zaczal od urzadzen i bramki zigbee lub apple. Jak ci zacznie brakowac opcji to latwo bedzie przejsc na home assistant. Jest w nim troche grzebania, ale mozesz zrobic praktycznie wszystko.
  • Odpowiedz
Wszystko co wspiera Homekit :-)

Generalnie najlepiej jak w domu postawisz sobie Homepod lub Apple TV jako centralkę i wtedy kupujesz dowolne akcesoria wspierające Homekit.

Aktualnie wspierany jest standard Thread/Matter który tworzy sobie sieć mesh, więc warto kupować gadżety, które na nim pracują.

EVE (Elgato) - pracuje na thread, dedykowane apple, solidna europejska firma
FIBARO - solidna polska firma, fajne akcesoria, ale appka została jakby kilka lat w tyle. Mam nadzieję, że
  • Odpowiedz
@vnzb92: ja Apple HomeKit bym wrogowi nieboolecil. Przypadkowo zaktualizowałem dom, i się okazało że wszystkich użytkowników wywaliło i nagle muszę kupić homepoda lub Apple TV za 1000zl, których potrzebuje jak drugiej dziury w dupie. Automatyzacje są bardzo ubogie, mało rzeczy jest wspieranych przez HomeKit a jak są to są 2-3 razy droższe.
  • Odpowiedz