Wpis z mikrobloga

@inflacja_biedaku Dlatego odrobinę bardziej szanuje Żydów. Ogólnie wszystkie religie abrahamowe to jeden syf generalnie. Ale jednak chrześcijanie wszystkim chcą coś narzucać. Muzułmanie to samo tylko do tego jeszcze używają maczeta i wysadzają się w powietrze. Z trojga złego żydzi są najmniej groźni tak dla ludzi.
Każdy niech sobie zadać pytanie czy wolałby aby jego sąsiadem był jakiś radykalny islamista czy ortodoksyjny żyd? -mowa o Polsce ofc czy europie. Bo w Palestynie sąsiad
@zwykly_szarak

@morgiel: bardzo fajny kanał o ile ma się z tyłu głowy, że KAŻDY mocno religijny człowiek (niezależnie jakiej wiary) zawsze upiększa swoje własne wyznanie.


Oczywiście, choć mam wrażenie, że czasem mniej religijni upiększają bardziej. Np w kwestii napletka. Są te teorie i usprawiedliwienia, że higiena etc. Ale nie, ten ortodoks nagrał o tym film i powiedział wprost - #!$%@? tam higiena, obcinamy ze względów religijnych I tyle. Nie wiem czy
@zwykly_szarak W ogóle bardziej fajny odcinek był o edukacji żydowskiej.
Pokrywa się z tym co wiedziałem.
Już lata temu oglądałem reportaże, że szkoła żydowska czy ta nauka Talmudu to jest bardzo rozwijająca etc. Ciekawe rzeczy.
@morgiel

@Variv: religia nie robi różnicy, jak ktoś ci będzie chciał coś narzucić to może być nawet ateistą


Ale mimo wszystko są religie ekspansywne, które z założenia zakładają nawracanie innych. A są takie co mają #!$%@?.
Nie bez przyczyny wysadzają się głównie islamiści a nie Jehowi etc.
Niektóre religijne mają już w swoich założeniach konfrontacyjny charakter. I tego się nie przeskoczy.