Wpis z mikrobloga

Cześć!

Moj ukochany Asus po podłączeniu do rzutnika stoczył trwająca ułamki sekund walkę na gołe płyty główne - oba sprzęty poniosły śmierć na miejscu...Laptopu zdechł most na płycie :(

W związku z powyższym, szukam godnego następcy. Natomiast, z tego co zdążyłam się zorientować, czasy kiedy sprzęt oceniało się po mocy procesora, pojemności dysku i ilości ramu, definitywnie się skończyły ;)
So - szukam maszyny do:

Obróbki plików RAW (głównie capture one, lightroom, sporadycznie Photoshop)
Standardowej roboty biurowej
Sporadycznego grania - przy czym, pod uwagę brałabym głównie baldur's gate 3 i diablo 4, żadne tam szalenie zasobozerne strzelanki.
Nie musi być super lekki

I teraz - brakuje mi wiedzy, żeby w ogóle zorientować się, jak duża różnica cenowa występuje pomiędzy podobna konfiguracją sprzętowa stacjonarki i lapka i czy jest ona na tyle duża, że warto przychylnym okiem patrzeć na komputery stacjonarne i ewentualnie dokupić tablet do pracy poza biurem.
Czy jednak nie ma sensu się tak bawić i po prostu rozglądać się za laptopem? Chciałabym zmieścić się w budżecie do 4500 Max 5000 zl

Dodam, że nie ma dla mnie znaczenia matryca, bo i tak pracuje na zewnętrznych monitorach.

Czy moglibyście proszę coś doradzić?

Ostatnie piec lat pracowałam na tym sprzęcie i byłam ultra zadowolona

https://www.x-kom.pl/p/373297-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-gl553ve-i7-7700-16gb-240pcie1tb-win10.html

Z góry dzięki za wszelką pomoc i porady.
#laptopy #komputery #zakupy
  • 2
@Nilem: stacjonarka w tej samej cenie będzie sporo szybsza, dużo chłodniejsza i cichsza.
Oczywiście tracisz mobilność, ale tu już sama musisz ocenić czy warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jakby co to w kwestii stacjonarki mogę pomóc
#majk3lskladapcty