Wpis z mikrobloga

Wariaty głównie z #pcmasterrace ale też może #fotel #fotelbiurowy

Poszukuję fotela do komputera. Budżet to okolice 1000 zł. 190cm / 100kg here. Kompletnie się na tym nie znam, średnio spędzam przed kompem 3-4h dziennie. Czasem wcale, czasem 12. :v Niby pasy lepsze niż deska... Aktualnie mam jakiegoś platfusa z IKEA za 300 zł i JEST OK. Ale po 4 latach mechanizm nie daje rady. Zależy mi na tym aby się bujał i miał blokadę bujania w stanie 90' (nie wiem jak to nazwać, blokada bujania? XD). Jak coś oglądam to wolę się lekko legnąć, jak pracuje to wolę siedzieć prosto. Skupiam się na materiale aby dupsko się latem nie pociło.

Marcus jakoś mi nie pasuje, nie wiem czemu.

Znajomy pracuje zdalnie i ma Diablo X-Player 2.0 King Size i sobie chwali więc też nad nim myślę.
https://diablochairs.com/3721-fotel-dla-graczy-diablo-x-player-new-king-size-bialo-czarny

Znalazłem jeszcze jakieś Ultradesk Throne
https://www.x-kom.pl/p/1089237-fotel-dla-gracza-ultradesk-throne.html

lub Corsair TC100 Relaxed Fabric
https://www.x-kom.pl/p/1182891-fotel-gamingowy-corsair-tc100-relaxed-fabric-czarno-szary.html

Ewentualnie jakieś inne propozycje?
  • 8
  • Odpowiedz
@Warm1: Wszystkie te gejmingowe to z jednej fabryki z Chin, tylko znaczek inny naklejają. W tym budżecie, to cokolwiek kupisz, będziesz miał podobne wrażenia. Do porządnego fotela ergonomicznego (nie gejmingowego) musiałbyś jednak sporo dołożyć.
  • Odpowiedz
@Warm1: mam fotel x-ray od diablochairs mogę polecić, 4 rok leci i dopiero teraz widać jakieś uszkodzenia na poduszce. podobny wzrost i waga i ten większy rozmiar sprawdza się bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2: myślałem, że to wykop, a tu popatrz... moderatorzy z elektrody. Skoro styka mi fotel za 300 zł to chyba ten za 1000 też da radę?

@carving85 to chyba podobna konstrukcja chyba?
  • Odpowiedz
@Warm1: Jak dla mnie to możesz i na taborecie siedzieć, jeśli ci wygodnie. Napisałem tylko, że te gejmingowe to jeden szajs, więc równie dobrze możesz wziąć najtańszy z tych, które ci się podobają.
  • Odpowiedz
  • 1
@Drmscape2: skoro testowałeś każdy z wyżej wymieniony to możesz powiedzieć co Ci w nich nie pasowało... będzie łatwiej. Widać, że masz spore pojęcia na temat każdego z nich ale nie chcesz się podzielić opinią. :/

@supra107: zerknę, dzięki :) Widzę, że nawet mają jakąś sieć sprzedaży to podjadę zobaczyć po nowym roku.
  • Odpowiedz
@Warm1 weź markusa z Ikei za 700 i będziesz zadowolony, 10 lat gwarancji. A te wszystkie gsmingowe to chińskie gówno, czasem z kolorowym paskiem albo gąbka tu lub tam, to droższe, a same mechanizmy to jeden szajs najtanszy
  • Odpowiedz
Poszukuję fotela do komputera. Budżet to okolice 1000 zł.


@Warm1: Foteli nie da się polecić (każdy ma inne wymiary, proporcje i wymagania) - trzeba je przymierzać. Jeżeli zależy Ci na trwałości to zwróć uwagę na okres gwarancji.

Najtańsze ergonomiczne z 5-letnią gwarancją (przy założeniu że wzrost i waga są typowe):
- Nowy Styl Navigo MESH który np. z mechanizmem synchronicznym FS, siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 60kg/m³), oparciem siatkowym (z
  • Odpowiedz