Wpis z mikrobloga

Takie małe kawowe podsumowanie tego roku ode mnie:

1. Po latach eksperymentów w końcu zaakceptowałem to, że kawa z v60 najbardziej mi smakuje i rozdałem/sprzedałem cały pozostały sprzęt,
2. Zainwestowałem w lepszy młynek (https://www.konesso.pl/product-pol-14089-Mlynek-do-kawy-Fellow-ODE-Brew-Ver-2-0.html - swoją drogą w tej chwili jest jeszcze taniej niż ja płaciłem - tanio nie jest, ale do przelewów imo nie ma nic lepszego) i sprzedałem moją Wilfę i Comesia (na tagu zresztą ;)),
3. Nauczyłem się parzyć duże ilości smacznej kawy (1L+, ale to raczej zasługa dobrego młynka),
4. Dzięki rekomendacji z tagu znalazłem nową ulubioną palarnię - Euro Cafe - https://eurocafe.com.pl/ (cebula we mnie silna, a oni sprzedają smaczne kawki w dobrych cenach)

Wszystkim kawowym wariatkom i wariatom życzę jeszcze smaczniejszej kawusi w 2024 i żeby kawowa zajawka was nie opuszczała.

#kawa

k.....y - Takie małe kawowe podsumowanie tego roku ode mnie:

1. Po latach eksperymen...

źródło: Screenshot 2023-12-30 at 14.03.16

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@bonus: ło Panie, po kolei:

- kawiarka: od tego zaczynałem, ale później poznałem speciality i alternatywne metody,
- french press: w kawie zawsze zostaje jakiś pył (nie to co filtrowane metody)
- aeropress: cały proces był zbyt uciążliwy (i do tego to mycie)
- chemex: kupiłem duży i nigdy mi nie wychodziła z niego kawa - filtr mi się zapychał i kawa wychodziła zawsze przestrzelona

Teraz mam v60-02 i konewkę, a
  • Odpowiedz
@kontoKolejnejSzansy: ale super cena za Fellow, jakbym miał miejsce, to bym kupił ;D Za eurocaffe zawsze plusik, ich ostatnia Kolumbia była super, a w cenie 49zł to już nie ma konkurencji.

Ja tam jadę na Cleverku, nie chce mi się stać i zalewać :D
  • Odpowiedz
@wacek_1984: @bonus: A no - zapomniałem o Cleverze - kupiłem do pracy, ale też ostatecznie wydałem, bo wróciłem do v60 (piję mniej kawy w pracy, ale za to smaczniejszej ;))

A Euro Cafe robi robotę :), mam nadzieję, że nie zmienią strategii.
  • Odpowiedz