Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio zwracam uwagę na to jak ludzie nie zasłaniają okien. Ludzie coraz częściej nawet firanek w oknach nie mają. Dodać do tego bloki budowane 2 metry od chodnika i generalnie wszystko widać co ludzie w mieszkaniach robią na parterach, właściwie to można z nimi TV oglądać. Siedzi sobie chłop bez spodni na kanapie i ogląda jakiś serial, koś tam przy stole coś je, a obok sobie ludzie chodzą i wszystko widzą.

Wy też tak żyjecie? Ja to tak bym nie mógł. Zapytałem o to parę osób i oni mówią, że to normalne i o co mi w ogóle chodzi. Ktoś tu chyba jest nienormalny i wychodzi na to, że ja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kiciochpyta #polskiedomy #patodeweloperka
  • 84
  • Odpowiedz
  • 5
@owsikalfred: Ja to musiałbym mieć jakiś mleczny papier albo roleta na amen i po ciemku jak kret siedzieć. Nie byłbym w stanie żyć ze świadomością, że obcy ludzie na mnie się patrzą przechodząc ulicą. Dlatego dziwi mnie, że ludzie nie zasłaniają okien chociaż minimalnie. Gęsta franka i już inaczej.
  • Odpowiedz
@Akatrosh ja tam #!$%@? mam czasem chodzę sobie rano nago po kuchni z odsłoniętymi roletami gdzie naprzeciwko jest blok z mnóstwem okien, #!$%@? kogo obchodzi, to moje mieszkanie
  • Odpowiedz
@Alinoe_83: A wiesz dlaczego tak jest w Holandii? Bo mężowie marynarze wyruszali w morze a w domach zostawały ich żony. Przez te olbrzymie okna można było zobaczyć czy żyją cnotliwie. Kolega mi powiedział o tej tradycji. Sprzedaje Holendrom rolety na te okna ;)
  • Odpowiedz
@Bool1410 Oj na ten temat jest tyle teorii ilu holendrow. Kolejna jest, pilnowanie kobiet aby nie tkwily w relacjach kazirodczych co było u nich nagminne, ze względu na skapstwo / chciwość ( nie chcieli dzielić się ziemia czy majątkiem poza swój ród) Najbardziej jednak prawdopodobna jest ta najprostsza, poprostu taki styl budowania.
  • Odpowiedz
Siedzi sobie chłop bez spodni na kanapie i ogląda jakiś serial, koś tam przy stole coś je, a obok sobie ludzie chodzą i wszystko widzą.


@Akatrosh: niby tak, ale tak ostatecznie co z tego, siedzi to siedzi XD
  • Odpowiedz
@UFODisclosure2024 nigdy nie słyszałem żeby komus za to #!$%@? mandat. Natomiast w mieście kw którym mieszkam takie jest prawo i uj. Domyślam się, że działa to na zasadzie że jak sobie idziesz ulica jak człowiek i rozglądasz na boki to każdy ma to w dupie, no bo w końcu tak tu się mieszka. Natomiast jakbyś stanął i stał pięć minut i się gapił co kto ma w mieszkaniu, a ta osoba zadzwonilaby
  • Odpowiedz