Wpis z mikrobloga

Czytam opinie o serialu "1670", i jedni tak, drudzy siak, więc mówię "a co mi tam, obejrzę". Spodobało mi sie to przerysowanie każdej wady i postaci xD smiechlam nie raz, ale żeby zrozumieć ten serial, to chyba trzeba mieć dystans do siebie i świata. Bez tego nie podchodzić z kijem, bo każdy będzie widział lewactwo, prawactwo i inne uje.

Osobiście jestem ukontentowana. Świetna satyra.

#1670 #netflix #seriale
  • 68
  • Odpowiedz
Ten serial to jest dla mnie karykatura karykatury. A chyba nie o to chodziło.


@WiesniakzPowolania: no moim zdaniem właśnie o to XD On wyśmiewa brak umiejętności śmiania się z siebie. No sorry ale główna postać nazywa się Jan Paweł i chce zostać najbardziej znanym Janem Pawłem w historii. Jakby to był jakiś niskobudżetowy paszkwil z youtube to bym jeszcze uwierzył, że to prosty żart z papaja ale to jest oczywisty post
  • Odpowiedz
@Gluptaki: do the office to sie nie umywa. nie ma tej lekkosci. być może serial jest nakierowany na na widzów twojej kategorii. Proste, prymitywne skojarzenia i odniesienia. wielu to zapewne bawi. Ale z dobrym humorem to nie ma nic wspólnego.
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Dla mnie świetny serial, doskonale pokazuje zacofanie "tamtego" świata jak i "tego" świata.
Wyśmiewanie starego szlacheckiego liberum veto jak i dzisiejszego podejścia do ekologii jest super.
A że niektórym się nie podoba, no cóż, niektórym Przyjaciele, czy Wiedźmin się nie podobają. Serial ma prawo nie trafić w czyjeś gusta, tak po prostu, bez jakiego lewackiego czy prawackiego #!$%@?. Dla mnie jest świetny, bo ukazuje w krzywym zwierciadle różne przywary i
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Będąc szczery, trzeba mieć naprawde duże IQ żeby zrozumieć Ricka i Morty'iego. Humor jest niezwykle subtelny, i bez dużej dawki fizyki teoretyczniej większość żartów nie zostanie zrozumianych przez statystycznego oglądacza. Są też nihilistyczne poglądy Ricka, które są zręcznie wprowadzone w jego charakterystyke- jego osobista filozofia mocno wywodzi się z literatury Narodnaja Wola, na przykład. Fani to rozumieją; mają wystarczającą zdolność intelektualną aby zrozumieć głębokie przekazy tych żartów, potrafią zrozumieć, że
  • Odpowiedz
@cirilla1989 mi też się podoba. Z początku przeszkadzała mi ta młoda feministka, że na siłę zawsze muszą to wcisnąć, ale przypomniałem sobie, że w sumie 30 lat temu też tak było więc luz. Serial approved.
  • Odpowiedz
dorabiacie dodatkowo do tego ideologię


@cirilla1989: no przecież z @balrog84 właśnie krytykujemy dorabianie do tego ideologii,
to normalny komediowy serial i komu normalnemu przyjdzie do głowy rozkładanie go na czynniki pierwsze?

żeby zrozumieć ten serial, to chyba trzeba mieć dystans do siebie i świata

nie, tam nic nie ma do rozumienia, prosta komedia, wprost z kabaretowego wieczoru dwójki, nie trzeba być inteligentem aby to zrozumieć, wprost przeciwnie, humor dla mas

ja
  • Odpowiedz
@cirilla1989: najwięcej "bulu dupy" o ten serial mają konfederaci, przekonani o nieomylności i wielkości naszego narodu. A 1670 jest zajebistą satyrą na dzisiejsze czasy, "atakując" w zasadzie wszystkich, od lewa do prawa.
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Mnie ogólnie się podoba, zrealizowane bardzo sprawnie, konwencja ujdzie, choć jakoś tak mocno mnie te żarty nie śmieszą, ale to już kwestia poczucia humoru. Na pewno też nie jest to jakoś bardzo inteligentny żart, jest tak sobie, lepiej niż w durnych komediach. Osobiście wolę zdecydowanie żarty czy dialogi the office pl. Bardzo dobrze wypada aktorsko Topa, ale to do przewidzenia było :)
  • Odpowiedz
serial jest nakierowany na na widzów twojej kategorii. Proste, prymitywne skojarzenia i odniesienia. wielu to zapewne bawi. Ale z dobrym humorem to nie ma nic wspólnego.


@WiesniakzPowolania: a ja po prostu myślę, że śmieje się z ludzi Twojego pokroju i dlatego Cię nie bawi ( ͡° ͜ʖ ͡°) „Dobry, prawdziwy, polski humor to tylko mój, a jak mnie nie bawi to znaczy, że musi być prostacki albo
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Szczerze mam w dupie prawaków lewaków, ale po prostu mnie nie bawił, miałem mordę dosłownie pic rel po 3/4 pilota gdzie już wyłączyłem po cringu o tym jak ta córka mówiła że kobiety nie są interesujące jak nie mówią o innych facetach. Nie czuje się przez to lepszy, ale trochę się czuje jak Gałkiewicz. Nie mam nic do przeplatania nowoczesnych odniesień w takich realiach, nawet całkiem dobry klimat, ale te
Szalom - @cirilla1989: Szczerze mam w dupie prawaków lewaków, ale po prostu mnie nie ...

źródło: main-qimg-3e1e3a2739043f3f6d9d24bfac08207b-lq

Pobierz
  • Odpowiedz
@balrog84: Nie to nie kwestia poczucia humoru. Serial był poprostu nie zabawny, na te 8 odcinków może 3 razy wywołał u mnie prawdziwy śmiech, reszta to grymas pod nosem. Tak jakby ktoś stał nad reżyserem i trzymał krótko smycz ( ͡° ʖ̯ ͡°) A potencjał był na takie nasze polskie The Black Adder, niestety wyszło 5-6/10
  • Odpowiedz