Wpis z mikrobloga

Jak wy dajecie rade jeść odpowiednio dużo kalorii na masie? Mam 197cm i ważę coś koło 93kg, chciałem zrobić trochę kg masy ale za cholerę nie potrafię jeść codziennie tych 3800-4000kcal

Nawet jeśli jednego dnia uda mi się dużo zjeść to budząc się kolejnego dnia rano nie mam jeszcze apetytu po obfitej kolacji dnia poprzedniego. Do tego jeszcze te makroskładniki, mam wrażenie że jak odpuszczę chociaż jeden posiłek to wszystko już szlag trafia, bo jednak jest za mało białka czy węgli ( ͡° ʖ̯ ͡°) #mikrokoksy
  • 5
@ThirtyDoorKey: no to o ile tego białka jesz, że mało? Pamiętaj, że na masie utrzymywanie bardzo wysoko białka nie jest jakąś koniecznością. Bardziej istotne już są węgle, a je warto dobijać na przykład w formie pitnej - po prostu wypijaj słodzone napoje.
No i nie unikaj też zdrowych tłuszczy, bo one też dobrze podbijają kalorie.
@ThirtyDoorKey: To staraj sie jesc posilki o mniejszej objetosci. Ja na masie jem ponad 4500 kcal i bez problemu moglbym jesc 5500-6000. Jem bardzo malo warzyw, w zasadzie jedynie pomidory, ogorki. Przed treningiem jem 200g chleba tostowego plus 130g dzemu i 50g bialka w prochu. Nawet nie czuje ze cos zjadlem a wpada lekko 900kcal.

Smialo podbijaj sobie kalorie dzemem/owocami/maslem orzechowym/zdrowymi tluszczami np. orzechy, awokado, jajka. Jak jesz kurczaka z ryzem/makaronem/kasza/ziemniakami