Wpis z mikrobloga

@Malekkkk12: Śliczne! To zwykły piekarnik 250C czy jakies cudo do pizzy?

A jesli piekarnik to robiłeś na dwa razy? (wpierw podpiec, wyjąć, dodać reszte i dalej). Daj jakis tips jak to uzyskałeś..
  • Odpowiedz
  • 1
Zwykly piekarnik zaczynałem wypiek ale niestety nawet na szamocie niezmożliwe jest uzyskac taki efekt napolitany. Jak już to w domowym piecu mozna zrobić dobrą pizze ale bardziej ze smaku taki dobry dominos wychodzi. Co do pieca to kupilem na promocji powystawowy piec Effeuno N3.
Biedniejesza wersja bo grzanie tylko na górze ale temperatura 450 stopni dochodzi i pizze wypiekam 60sekund tylko. Wtedy z zewnatrz jest lekko chrupiaca a srodek miekki i pelno
  • Odpowiedz
  • 1
@niewiempoco: ale w zwyklym piekarniku jak czasem robię dla rodziców w rodzinnym domu to wlasnie mam tam piec zwykly i wypiekam 2 razy. Najpierw ciasto z sosem 4 minuty na termoobieg max temp a potem na 2 minuty z dodatkami grzalka góra. Przepis z domowego piekarnika brałem z New York style pizza z kanalu YT Adam Ragusea. Dobrze sie sprawdza jak wypieka sie pizze w domu na biscotto albo stali do
  • Odpowiedz
Najpierw ciasto z sosem 4 minuty na termoobieg max temp a potem na 2 minuty z dodatkami grzalka góra.


@Malekkkk12: Ekstra. Dzieki za info. Zrobię z termo jak radzisz. Ja dziś też będę piekł, klusek się od piątku w lodówce kisi. Zobaczymy co w tym roku wyjdzie (piekę pizze rytualnie co sylwester i tylko wtedy hehe).

Pozdr
  • Odpowiedz