Wpis z mikrobloga

2023
- nie udało się odnieść wiekopomnego zwycięstwa nad #prokrastynacja, a wypalenie wbiło nowy level i rośnie
- prowadzenie kalendarza umarło wcześniej niż w 2022
- zostanie abstynentem nie udało się
+ zacząłem pisać powieści #pisanie #pisarstwo
+ odkryłem, że mam #adhd
+ zacząłem stosować pomodoro i mi pomaga (trochę)

plany 2024
+ prowadzić kalendarz
+ wprowadzić na rynek przynajmniej jedną powieść (II połowa roku)
+ ogarnięcie się z alkoholem
+ aktywność fizyczna - cokolwiek, nawet pompki na taboretach plus coś na plecy
+ aktywne poszukiwanie innej zdalnej roboty - muszę z czegoś żyć zanim zostanę pisarzem (zdaję sobie sprawę z prawdopodobieństwa), a wydatki mam
+ dalsze rozwijanie techniki pomodoro (dłuższe czasy pracy, plus dwa pełne przebiegi zamiast maks jednego)

#sylwesterzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@zielony_goblin: czasem mnie terapeuci pytali czy w dzieciństwie miałem diagnozę, jak mówiłem, że nie to jakby tak olewali. Objawy miałem zawsze, a lista z Internetu opisuje moje życie. To mi styka. Jakbym był bardziej ekstrawertyczny w szkole to może by nauczyciele coś podejrzewali, ja czasem coś odpierdzieliłem, ale zwykle byłem cichy.
  • Odpowiedz
@morgiel u mnie ADHD podejrzewali od dziecka, lekarze wprost mówili by rodzice mnie zbadali, 2 lata temu zasugerował mi to mój lekarz od innej choroby. Nie diagnozowałem się jeszcze, zamierzam to zrobić po świętach, ale no. #!$%@? życie z tą chorobą
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: ADHD też może objawiać się nadpobudliwością. To co piszesz to ADD, chociaż czytałem gdzieś, że CHYBA już nie diagnozuje się podtypów.
Ja sam mam problem ze skupieniem uwagi od dziecka. Diagnoza i leki nie pomogły, ale pomogły mi inaczej spojrzeć na przeszłość :)
  • Odpowiedz
@sperdolixpl też mam nerwicę, ale nie jakaś starszna. Często w parze z ADHD idzie szereg innych zaburzeń. Same stany depresyjne nierzadko są właśnie samym ADHD. Diagnoza to kosz 700-1000 zł jak nie więcej. Ja jestem pewien, że mam, w poniedziałek robię diagnozę by dostać leki.
  • Odpowiedz