Wpis z mikrobloga

#przegryw #depresja #psychologia #zwiazki #przemyslenia #antynatalizm
Sam nie wiem, co robić dalej w życiu. Mam 30 lat. Normiki w moim wieku, albo mają rodziny i żony, albo co najmniej dziewczyny, ale według mnie to nie dla mnie. Nie widze w tym sensu. Ani przyjemności. Właściwie ogólnie, widze niewiele sensu.

Teraz jest przerwa świąteczna, więc mam dłuższe wolne - myślałem, że będę odpoczywał i grać w jakieś gry, ale w sumie to tylko sobie odpoczywam i jakoś nie mam chęci, ani motywacji, żeby odpalić gre. A za młodu mogłem cały czas grać i odczuwałem szczęście.

Zawodowo też nie jest dobrze, nie wiem co mam dalej robić w życiu, nie mam żadnego fachu w ręku, ani studiów, a jak każdy chciałbym mieć dobrze płatną i lekką pracę, albo chociaż lekką. Ale totalny brak pomysłu, jak tego dokonać.

Moja postać jest wybrakowana, żyje zupełnie inaczej niż większość ludzi i inaczej patrze na niektóre sprawy.
W czym znalezc sens życia?

Może potrzebuje odpoczynku od wszystkiego, czyli zostanie #neet? Tylko co dalej, neet też wieczny być nie może.
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
odpoczynek, reset, może cos wstylu mini emeryturki i przemyśleć na spokojnie bez cpania czy %


@konrado86: Spokojnie, nie ćpam, a alkoholizm mi nie grozi. Czyli potrzebny będzie neet na jakiś czas w twojej opinii?
  • Odpowiedz
  • 0
Mini emerytura to taka przerwa od pracy


@konrado86:

Coś jak mają w korpo na wysokich stanowiskach roczne urlopy zabezpieczenie przed wypaleniem


@konrado86: Lol, serio roczne płatne urlopy na wysokich stanowiskach mają w korpo, jako zabezpieczenie przed wypaleniem!? To fajnie tam mają

U mnie takie coś nie przejdzie, ale rok, czy 2 lata po żyć bez pracy jestem w stanie na spokojnie.
  • Odpowiedz
@Xvenowski: Jesli znasz angielski to polecam zainteresowac sie kanalem actualized.org na youtubie. Wiem, ze moze wygladac szursko na pierwszy rzut oka, ale nie skupiaj sie na formie prezentacji (lysy typ z piwnicy) tylko na argumentach i podejsciu do problemu. Brzmisz podobnie do mnie i bylem w jednakowym miejscu, nie bede ci linkowal konkretnego filmiku, bo ich zakres jest bardzo szeroki od filozoficznych (czym jest bog, czy mamy wolna wole, jak dziala
  • Odpowiedz
  • 0
Jesli znasz angielski to polecam zainteresowac sie kanalem actualized.org na youtubie.


@jegertilbake: Wiesz co? Sprawdziłem ten kanał i patrząc po miniaturkach - wydaje mi się ciekawy. Powiem więcej, oglądałem podobny kanał po polsku, tez podobne miniaturki i też dużo ciekawych spraw poruszał. Być może polski twórca się na tym kanale troche wzorował? Mam na myśli polski kanał - radio samiec 2 - kojarzysz może?

Brzmisz podobnie do mnie i bylem w
  • Odpowiedz
Mam pytanie, czy autor tego kanału to jakiś guru? :)


@Xvenowski: Nie, i sam mowi o tym, zeby go tak nie traktowac wielokrotnie. Zarzuca sie mu tez, ze prowadzi kult, nagral film w ktorym sie do tego odnosi szczerze.

Nie wiem ile mialem konkretnie lat z 22-23? W pare lat mozna zmienic wiele w swoim zyciu tylko kwestia, ze teraz jest ci za wygodnie wiec nie masz motywacji ku temu. Ja
  • Odpowiedz
  • 0
pierwsza taka rzecza gdy bylem na twoim miejscu bylo zapisanie sie na kurs tanca (z ktorego tu sie smieja wielokrotnie na wykopie). Mialem 5 roznych partnerek tam, bo chodzilem tez na zajecia indywidualne pozniej i ostatnia z nich zostanie moja zona.


@jegertilbake: Ok, rozumiem, ale w moim przypadku taki kurs nie ma sensu - umiejętność tańca jest mi w zyciu kompletnie nieprzydatna i nawet przy założeniu, że jakimś cudem bym mógł
  • Odpowiedz
jaką ścieżke wybrałeś pózniej i czy nie żałujesz?


@Xvenowski: Chcialbym jeszcze tylko zwrocic uwage, ze ty i ja codziennie wybieramy sciezke. Nie zapominaj, ze brak decyzji jest tez decyzja. Dla mnie glowna motywacja tak naprawde byl strach przed zmarnowaniem zycia i postanowilem rzucic sie na gleboka wode zaczynajac od rzeczy ktorych sie balem najbardziej. Mysle, ze to byla dobra taktyka bo zapewnila szybkie rezultaty i inne rzeczy w porownaniu przestaly byc
  • Odpowiedz
@Xvenowski:

Potrafie wyjść ze strefy komfortu, ale jeśli jakoś sobie zracjonalizuje, że jakiś tam kurs ma sens i w przyszłości umiejętności, które tam nabędę się na coś przydadzą.


Kurs taki byl tylko przykladem. Jesli chcesz sie dowiedziec jaki sens ma zycie a obecnie nie widzisz go w swoim to jak spodziewasz sie go znalezc jak nic nie zmienisz? Ja zaczynalem stawiac sie po prostu w roznych sytuacjach ktore by mi wczesniej
  • Odpowiedz