Wpis z mikrobloga

Witam wykopowiczów ;)
Niestety koniec roku zaskoczył mnie niespodziewanym wydatkiem w postaci wymiany telefonu.

budżet max. 1900
wymagania:
- w miarę dobry aparat,
- lepsze lub zbliżone parametry do POCO X3 PRO (na pewno nie gorsze)
- minimum 8GB RAM / pamięć 256GB
- bateria, która wytrzyma przynajmniej dzień
- NFC
- jakakolwiek ochrona IP (minimum 53)
- w miarę dobry CPU (nie gram w gry, ale korzystam z aplikacji typu Hager Ready, które potrafią być zasobożerne)
- możliwość zakupu z polskiej dystrybucji w sklepach typu EURO AGD / Media Expert

Dotychczas posiadałem POCO X3 PRO, niestety w piątek siadła płyta, jedyne co to uruchomiłem go przy pomocy hota aby uratować zdjęcia i dane aplikacji.
Ogółem z POCO byłem bardzo zadowolony (mimo mocno średniego aparatu czasami ratowałem się GCAM). Fajnie, żeby nowy telefon nie był gorszy aniżeli ten POCO X3 PRO.

Szukałem troszkę po internetach i znalazłem te propozycje:
- Xiaomi Redmi Note 12 PRO+
- Realme 11Pro+ (tylko tutaj żadnej ochrony IP)
- POCO F5 (ale zraziła mnie ostatnia usterka)

Są też samsungi A54 i A34 - ale mało ram i pamięci, no i ostatnią przygodę miałem z J5, ale nie wspominam jej dobrze ^^ Brałem też pod uwagę Xiaomi 13T - bardzo mi się podoba, super aparat do tego IP68. Niestety znając moje szczęście i charakter pracy boję się że znowu go uszkodzę albo utopię, więc nie chce przepłacać.

Ogółem bardzo byłem zadowolony z serii Redmi, niestety oba posiadane modele uległy zniszczeniu z mojej winy (jeden przejechałem samochodem a drugi się utopił).

Serdecznie dziękuję za pomoc i porady, Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich Mirków i Mirabelek ;)
#android #smartfon #cokupic #xiaomi #realme #telefon
  • 14
  • Odpowiedz
@oH3LP: w takim budżecie to po prostu weź który ci się bardziej podoba, albo nowszy bo dostanie więcej wsparcia.

Te Xiaomi dostaną niedługo nowy interfejs, który zastąpi MIUI.

Jeszcze Motorola edge 40 neo 5G 12/256GB mieści się w budżecie
  • Odpowiedz
Ogółem z POCO byłem bardzo zadowolony (mimo mocno średniego aparatu czasami ratowałem się GCAM). Fajnie, żeby nowy telefon nie był gorszy aniżeli ten POCO X3 PRO.


@oH3LP: A ja mając Redmi s3 i Redmi Note 7 majac POCO stwierdzam że to taki se telefon. Choć by kwestia baterii to już po roku było czuć mega spadek. Do tego wieczne problemy z LTE

Jeszcze Motorola edge 40 neo 5G 12/256GB mieści się
  • Odpowiedz
@oH3LP czyli #!$%@?ł Ci się telefon, dodatkowo prawie straciłeś dane i dalej szukasz rzeczy pokroju POCO/Realme. Wykop w pigułce #!$%@?. Kup S20 FE 5g i będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
  • 0
@mgrzyb16: właśnie obawiam się POCO, dlatego nie chcę go brać. Poprzednie Xiaomi z serii Redmi miałem po kilka lat i gdyby nie moja nieostrożność lub czysty przypadek to być może działały by do dzisiaj, obecnie został mi staruszek Redmi Note 4 na którego obecnie musiałem wrócić aby mieć jakiś kontakt z ludźmi :D
  • Odpowiedz