Wpis z mikrobloga

zakłady przemysłowe, które były beznadziejnie zarządzane i nierentowne, co pokazała fala likwidacji po 89


@L3stat: Za to na zachodzie w którymś momencie już wszystko zaczęło należeć do monopolistów.

Dzisiaj dotarliśmy już do takiej absurdalnej sytuacji że sobie nawet buta na mieście nie zreperujesz, bo ani szewca już nie znajdziesz a i tak taniej wyjdzie kupić nowego buta. Fabryki jogurtów też nie postawisz, bo ludzie polecą po Zotta i Danona.
@smooker Wysoki wskaźnik na Ukrainie, czy w Rosji nie dziwi. Tam z uroków kapitalizamu korzysta wąska grupa ludzi, klasy średniej znanej z Zachodu nie mamy. Bośnia również nie zaskakuje: dziś ten kraj to podzielone państwo trzech narodów rozkradanych przez administrację.

Widać również że w Albanii i Rumunii, czyli tam gdzie komuna była najmocniejsza poparcie dla niej jest niskie. W Chorwacji jest jeszcze niższe bo tam czasy Jugosławii utożsamia się z niszczeniem chorwackości.
A powszechne szkolnictwo


@Masakrator7:

Po prostu rozwinęli trendy przedwojenne. I to w kilka ładnych lat po wojnie.

likwidacja analfabetyzmu?


@Masakrator7: Ale wiesz, że on był za II RP w dużej mierze fikcyjny? Żyd umiejący pisać jedynie w jidysz był wpisywany jako analfabeta do 1939 roku.

? A rozwinięcie przemysłu, które później zniszczył Balcerowicz z ekipą innych liberałów?


@Masakrator7: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Którego przemysłu? Fabryk smrodu i przestarzałych aut? Ten przemysł #!$%@?
@L3stat:

Tylko, że teraz stać cię na nową parę butów


Jak to piszesz z perspektywy programisty 50k, to może. W innym przypadku dla ludzi nawet dzisiaj kupno dobrych butów (3-4 par) to jakaś rysa na budżecie.

para jeansów w Peweksie kosztowała z 2 pełne wypłaty szeregowego pracownika


Nikogo wtedy nie obchodziły jeansy z peweksu, chyba że zakompleksionych bikiniarzy i zbuntowaną młodzież.
@Masakrator7

Nieprawda, był na ten towar produkowany popyt i mieliśmy duże kontakty z ZSRR i ogromna część towaru szła na eksport.


tylko że płacili w rublach transferowych za które gówno mogłeś kupić, to był rabunek a nie handel.

Armia była silna w teorii, dokładnie jak współcześnie 2 armia świata. Okazała się 2 armią TRZECIEGO świata, z Ukrainą nie mogą sobie poradzić, LOL XD

Sprawiedliwość społeczna polegała na równaniu w dół. A i
@L3stat: Ale ty daj mi jakieś sensowne kontrargumenty na to co napisałem zamiast uciekać z takim bzdurnym obrazkiem. Były kolejki i nikt temu nie będzie zaprzeczał.

Jakbym zaczął pisać o tym jakie dzisiaj są patologie, niesprawiedliwości i niedobory, to przecież byś nie uwierzył, zaprzeczył. Co prawda buty sobie kupisz ale rodziny nie założysz i domu nie zbudujesz. Taka to dyskusja. ¯\(ツ)/¯
@eeehhh no gościu ty mi napisałeś że szewca nie ma w mieście a w 79 był. Mam ci wkleić listę szewców w moim mieście, czy co uznasz za konkret? Mam ci napisać ile par butów kupisz za minimalną w jakimś CCC a ile w PRL kupiłeś? To są dane, które i tak wyprzesz. Swoją drogą podziwiam cię, że chce ci się tak trolować.