Wpis z mikrobloga

A propo afery koszulkowej na koncercie to w sumie czemu służą te wszystkie dresscode i ludzie nie mogą ubierać się jak chcą tylko trzeba dostosowywać się do sytuacji bo inaczej nie ma się szacunku i jest się wieśniakiem czy innym zwyrolem? Chociaż taki Andrzej Dragan na rozpoczęcie roku mógł przyjść jak chce. Oczywiście mając konto na wykopie sam chodzę wszędzie w odpowiednich garniturach tylko nie na siłownię ale tam też mam wyselekcjonowany strój.

#koncertnoworoczny #modameska #modadamska #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Ja mam wrażenie, że to może być zaszłość z czasów, kiedy to większość ludzi miała jedno odświętne, czyste ubranie i tylko to nadawało się na specjalne okazje, a nałożenie codziennego było nietaktem, bo ono było raczej niezbyt świeże (uciążliwość prania) oraz zabłocone i zakurzone (jakość i czystość ówczesnych dróg / chodników).
  • Odpowiedz
Ja mam wrażenie, że to może być zaszłość z czasów, kiedy to większość ludzi miała jedno odświętne, czyste ubranie i tylko to nadawało się na specjalne okazje, a


@jeden_na_dziesiec: @przegro_pisarz To się kłóci z tym, że stroje odwiętne mieli również, a może przede wszystkim ludzie zamożniejsi. Po prostu czasami warto zachować ubiór i zachowanie w danej sytuacji, zachować jakąś strefę sacrum w tym i tak smutnym życiu, gdziei tak rzadko jest
  • Odpowiedz
@djtartini1: Masz jak najbardziej rację, ale w przypadku zamożnych odświętny strój to też była niewątpliwie pokazówa "a patrzcie, na co mnie stać". Cały dress code to składowa wielu różnych mechanizmów społecznych. Część z tych zasad wprowadza oczywiście jakieś uporządkowanie do naszego życia, ale część to mam wrażenie niepotrzebna spina, presja stadna i środek do okazywania swojej wyższości nad "wieśniakiem", co to nie umie w savoir-vivre.
  • Odpowiedz
@pieczk: @snx jakiś typ " wieśniak" przyszedł w białej koszulce na wiedeński koncert noworoczny i wykopki wydały swój wyrok, ale nie wiadomo czemu go wpuściły na koncert.

@MirkoLord jaka jest geneza kultury i co ją ukształtowało do obecnej formy?
  • Odpowiedz
ale nie wiadomo czemu go wpuściły na koncert


@przegro_pisarz: wydaje mi się mało prawdopodobne żeby kogoś nie wpuścili z takich względów, musiałby mieć coś obraźliwego żeby tak zareagować
  • Odpowiedz