Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@peeteer Bo mam wolne środki które chcę w bardzo bezpieczny sposób w jakimś stopniu pomnożyć na wkład własny do kredytu za 3-5 lat, a są mi niepotrzebne teraz. Najbezpieczniejsze inwestycje (poza inwestycjami w siebie) są lokaty i obligacje z tego co się naczytałem przez ostatnie kilka tygodni, lokaty mnie nie zainteresowały bo mają zwykle mniejszy procent, gorsze warunki i są na krótszy czas, więc poszedłem w obligacje. Będę miał problem z obligacją
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@murinius Jest wiele rodzajów, ja wybrałem 10-letnie EDO zakupione w grudniu więc u mnie było 7%, aktualnie w styczniu jest to 6,9%

Wykup przed końcem okresu dla EDO to 2zł/obligacja, więc w najgorszym przypadku tracisz 2% tego co włożyłeś (1 obligacja = 100zł)

Poczytaj na https://www.obligacjeskarbowe.pl/

Najlepsze są 6-letnie i 12-letnie obligacje dla posiadaczy 500+, później EDO i COI oraz TOS, ale co i dlaczego to musisz sam sobie poczytać
XkemotX - @murinius Jest wiele rodzajów, ja wybrałem 10-letnie EDO zakupione w grudni...

źródło: temp_file2238161352764350030

Pobierz
  • Odpowiedz
@XkemotX przelew zlecony w piątek po 15:00 dojdzie do PKOBP we wtorek przed południem. A to oznacza, że nie kupisz jest z grudniowych emisji obligacji
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@broker A wiesz Mirku co teraz dalej z tym faktem zrobić? Muszę anulować te obligacje grudniowe czy one same się anulują? Te 2000 będą na koncie od obligacji po prostu czekać aż je wpłacę na coś styczniowego, tak?
  • Odpowiedz
@XkemotX: poczekaj aż przyjdzie przelew, ale myślę, że zlecenie grudniowe nie zostanie zrealizowane i trzeba będzie złożyć nową dyspozycję.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@broker Zgadza się, przyszła mi dzisiaj automatyczna anulacja w tym samym momencie w którym przyszły 2000 na konto. Dziękuję za odpowiedź Mirku
  • Odpowiedz