Wpis z mikrobloga

bez korzystania z żadnych istniejących kawałków kodu


@masz_fajne_donice: skąd je bierzesz? Z internetu i podajesz licencję i źródło?

Bo nie mówię o sytuacji gdy w tej samej firmie kopiujesz z jednego projektu do drugiego. Zawsze przychodzi czas, że się zwalniasz i musisz gdzieś zaczynać od zera.
  • Odpowiedz
@n0c0Mpr3h3nD: nie. Nawet jak piszesz niby sam, to i tak kopiujesz, tylko z pamięci co wcześniej przeczytałeś.
Napiszesz z pamięci sortowanie? Tak. Tylko że to będzie kopia tego co się kiedyś nauczyłeś.

Tak jest że t wszystkim. Kwestia jak duża kopia i czy da się wykryć.
  • Odpowiedz
@mk321: aha a jak piszesz logowanie albo rejestracje to zawsze piszesz od nowa? wiadomo że korzystasz z gotowych rozwiązań co ktos napisał i zaimplementował np w frameworku
  • Odpowiedz
@finchharold: no i o to mi chodzi, że to kopia. Nie ma co się oszukiwać, że nie jest kopiowane. Ci co mówią, że nie kopiują to oszukują.

Tylko ja się pytam co z licencją. Przy kopiowaniu ze stacka trzeba podać źródło i licencję.
  • Odpowiedz
@mk321: Inne projekty w tej samej firmie. Ale też implementacje gotowych rozwiązań z np stackoverflow.
Jak szukasz np jak dodać samodokumentujące się elementy do swaggera których brakuje w standardzie to zaczynasz od googlowania jak zrobili to inni a nie wpadasz sam jak wprowadzić takie rozwiązania.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: jak się zwolnisz, idziesz do nowej firmy to musisz pisać od zera, nie możesz kopiować z innych projektów firmy. Bo albo ich nie znasz albo nawet ci nie dali dostępu na początek, albo firma dopiero otworzyła nowy dział z tą technologią i nie mają starych projektów.

Nie mówię o używaniu frameworków. Wtedy kopiujesz z dokumentacji.
  • Odpowiedz
@mk321: No nie jak idziesz do nowej firmy to pierwsze co robisz to zapoznajesz się z rozwiązaniami które mają. Dobry programista nie będzie pisał od zera istniejącego rozwiązania.

Wtedy kopiujesz z dokumentacji.

Jak to kopiujesz xd
Dokumentacja wielu frameworków jest taka sobie i bardziej złożone rozwiązania i tak idą ze stackoverflow itp.
Nie używasz?
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: różne jest w firmach. Często nie dadzą dostępu na okresie próbnym.

W korpo nie dają, bo czeka się tygodniami na dostępy. Nawet do tego co potrzebujesz. Siedzisz tydzień i czekasz, bo w tym projekcie co masz robić, to nie masz dostępu. W końcu ktoś pogoni temat i masz. Jak wytłumaczysz, że potrzebujesz dostęp do innych projektów, w których nie będziesz robił? Nawet jak powiesz, że "hehe chcę sobie pooglądać i
  • Odpowiedz
@mk321: Ok twoje doświadczenia mówią że powstaje kod tylko na podstawie dokumentacji.
Ja mimo nastu lat w branży jeszcze takich sytuacji nie widziałem - może mamy inne technologie i javowcy faktycznie zawsze klepią własny kod na podstawie dokumentacji w całym projekcie - nic nie googlują i nie zerkają do innych projektów w firmie. Niespotykane dla mnie ale ok.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: duzo zalezy co podchodzi pod "kopiowanie", ale rozumiem ze tutaj nam chodzi o kopiowanie odpowiedzi ze stacka / slacka / githuba czy innego wygooglowanego zrodla. Nadal powiem TAK. Dopiero co napisalem data pipeline z systemu A do B. Jedyne co potrzebowalem to dokumentacja API obu systemow. Nie zaczynalem od templatki / kopii innego projektu z firmy.
  • Odpowiedz