Wpis z mikrobloga

Laptop lenovo G780 się nie włącza po świętach XD tylko ten ekran, żadnych podpowiedzi które F nacisnąć, żeby się do biosu dostać, zresztą na żadne nie reaguje. Twardy restart nie pomaga, wyjęcie baterii też nie. Jakieś pomysły?

W ogóle to jest laptop firmowy (jdg żony) już kupiła nowy bo ten już wysłużony i miałem go dzisiaj po jej pracy klonować na nowy i chyba się obraził XD

#komputery #laptopy #lenovo #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta
pogop - Laptop lenovo G780 się nie włącza po świętach XD tylko ten ekran, żadnych pod...

źródło: temp_file1786449622954030651

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@pogop to w takim zrazie bateria out i zasilacz out
podlacz ponownie baterie ale power trzymaj ok 15sek , z tego co pamietam dioda od power sie zapali ale na krotko a laptop sie nie wlaczy
pozniej mozesz probowac odpalac normalnie
  • Odpowiedz
@pogop: wyciągnij dysk z niego i dopiero spróbuj odpalić. Jeśli ruszy dalej z tego ekranu (z logo Lenovo) to znaczy, że obecny dysk uległ uszkodzeniu i blokuje dalszy rozruch. Bez dysku powinien wywalić czarny ekran z komunikatem "no bootable device found" czy coś podobnego.
  • Odpowiedz
@pogop: jeśli bardzo zależy ci na odzyskaniu danych to polecam firmę SGdata.
Następnym razem rób kopie zapasowe ważnych danych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pogop: masz możliwość podłączenia go do komputera stacjonarnego? Można próbować narzędziem DMDE, ale ostrożnie. Informacje na temat sposobu użycia znajdziesz na YouTube, ale ostrzegam że to bardzo rozbudowane specjalistyczne narzędzie. Darmowa wersja pozwala odzyskiwać bodajże po 1000 plików z widoku jednego panelu.

Pod żadnym pozorem NIE pozwalaj na sformatowanie. Pewnie wysypał się system plików NTFS i dlatego nie da się dostać do plików. Ciekawe czy MFT (Master File Table) przeżyło bo
  • Odpowiedz
@pogop:
Poszukaj: AOMEI Partition Assistant Technician 10.2.2
Najlepiej wersji Portable (nie wymagającej instalacji), choć ja tego nie napisałem.
Te niby darmowe do użytku domowego czy triale nie oferują nic poza tym co oferuje windows.
  • Odpowiedz
@pogop I jak dales rade z tym zlomem ?, ja ze swoim dalem rade po 7 dniach dupania sie w szczype

W skrocie bateria tak uwalala lapka ze nie wstawal nawet po wyjeciu jej i resetach ....
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@LosEvilos o, ciekawy trop. Może spróbuję, aczkolwiek po wyjęciu dysku i sprawdzeniu go w kieszeni, pokazuje brak zawartości partycji. W każdym razie póki co leży w kącie aktualnie. Pewnie kupię jakiś dysk ssd i zobaczę co będzie.
  • Odpowiedz