Wpis z mikrobloga

TLDR Czym zakryć lampkę stand-by?

Mam w pokoju dużo sprzętu elektronicznego i wkurza mnie, że nocą jest jasno w pokoju ze względu na wszechobecne lampki stand-by. Czym zakryć te lampki? Ludzie polecają taśmę izolacyjną ale nie podoba mi się to rozwiązanie bo wiem, że klej rozpuści się pod wpływem ciepła i będzie się kleiło i capiło w pokoju. Można też kupić nietłumaczalne LightDims lub CameraDots ale z tego co rozumiem to taśma izolacyjna tylko wycięta w odpowiednie kształty - ten sam problem. Myślałem też o filcu antypoślizgowym ale coś czuję, że przez jego strukturę dojdzie do nadmiernego wydzielania ciepła. Zastanawiam się też czy nie kupić Termopadów jak np. Arctic TP-3. Z tego co rozumiem to da się to nakleić jak taśmę, a silikon będzie odprowadzał ciepło. Pytanie czy taki termopad nie ulegnie defektowi ze względu na długotrwały kontakt z tlenem i ciepłem. Czy macie inne pomysły lub odradzacie termopady?

Wyrażam zgodę na hejt ze względu na zastosowanie tagów z dupy, ale temat jest niecodzienny więc potrzebuję wszystkich możliwych opinii.
#pcmasterrace #pc #majsterkowanie #pytanie #elektronika #elektrotechnika
Hakunamatata57 - TLDR Czym zakryć lampkę stand-by?

Mam w pokoju dużo sprzętu elektro...

źródło: what-would-be-a-good-way-to-cover-this-light-in-a-way-that-v0-k5oxid7bt35a1

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
  • 12
@Hakunamatata57 jak chcesz to Ci mogę zaprojektować i wydrukować gamingowo customowe zaślepki na ledy, nie tanio bo dwie stówki, ale z fakturą byłoby drożej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Rozkręć obudowę, wylutuj Leda, zmierz rezystancje Leda (nie zrobisz tego miernikiem, musisz wykorzystać wiedzę ze szkoły i przypomnieć sobie metody techniczne:p), wlutuj rezystor o podobnych parametrach pamiętając o doborze mocy rezystora. W związku z małą tolerancja wykonania kup wagon reyztorow by dopasować odpowiedni.
A tak na serio? Taśma izolacyjna wg parametrówz kart katalogowych spokojnie wytrzymuje temperatury pracy kabli i przewodow 50*C to nic strasznego. Nic się nie będzie topić.
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: Pozamalowywałem te diody markerem olejnym (nie takim zwykłym tylko lejącym farbę olejną). Idzie zrobić tak, żeby było widać odrobinę światła kiedy potrzeba wiedzieć kiedy dioda świeci ale na tyle mało, że jest to ledwie widoczne i nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: moja żona może Ci udziergać Personalizowane Pokrowce Antystendbajowe Dla Stendbajofobów ®. Skład 100% wełna merino, więc o termikę nie musisz się martwić. Przy większych zamówieniach atrakcyjne rabaty. Cena priv
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57 aż mi się przypomniało jak kiedyś dużo było artykułów żeby odłączać urządzenia od gniazdka bo stand by w domu ciągną jakiś prąd i na koniec roku miałbyś oszczędność 21,37pln i w ogóle klimat ratujesz. A w weekend na planeta abstrakcja na yt był film z prawie pustego miasta w Chinach gdzie oświetla się całe wieżowce, place, okłada się iluminacją posągi i co tylko się da a ludzi praktycznie nie ma
  • Odpowiedz