Wpis z mikrobloga

Siema! Właśnie obejrzałem #film "Silver - Księga snów" tematyka: #sny #swiadomysen #luciddream. Ogólnie wiedziałem, że film będzie słaby ( subiektywna opinia ) ale oglądałem go z innych powodów.

W filmie występuję technika wspólnego świadomego śnienia, dzięki posiadaniu przy sobie/lub na sobie przedmiotu osoby z którą chcemy śnić. Dziwne, że w internecie nie znalazłem nic na temat tej techniki. Są opisane inne ale tej konkretnej brak, a wydaję sie mieć ona największy sens. Poruszany też był wątek "krwawego księżyca" (będzie trzeba poszperać w necie w kontekście snów).

Co wykopki o tym sądzą? Próbował ktoś, albo ktoś słyszał? Wkrótce sam może się przekonam ale narazie zyje zwykłym fizycznym zyciem. Pozdrawiam!
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@szuleer: "Incepcja" nie znaczy wspólne śnienie. Nie jestem taki do końca przekonany czy to fikcja, dlatego pytam bo może ktoś ma doświadczenia w tej kwesti.
  • Odpowiedz
@Domin_: wiem o tym, sam motyw incepcji jako wszczepienia czegoś podświadomie czy też w śnie uważam za możliwy. Śnienie dwóch osób niemal tego samego również ale nigdy się nie spotkają w swoich snach jako oni prawdziwi a nie wytwór mózgu jednej osoby. Są pewnie przypadki gdzie np. matka i córka miały ten sam sen i córka w swoim śnie słyszała słowa matki a matka w swoim te słowa wypowiadała ale to
  • Odpowiedz
  • 0
@szuleer: Jak dla mnie wspólne śnienie czy wspólna eksploracja astrala jest jak najbardziej możliwa. Masz tyle samo dowodów na to, że to możliwe jak i nie możliwe, więc ok rozumiem,że możesz wierzyć, że to nie możliwe. Ta kwestia pozostaje w sferze osobistych przekonań, a jedyne dowody jakie możemy dostarczyć to te, które sami znajdziemy. Jestem przekonany, że to możliwe. Temat samych snów już jest cięzki, a co dopiero jakieś wspólne śnienie.
  • Odpowiedz
@Domin_: Możesz spróbować. Nawet jeśli nie będziesz śnił razem z kimś, to jeśli sobie wmówisz, a taki przedmiot to ułatwi, to będziesz miał sen, który będzie sprawiał wrażenie, że śnisz właśnie z tym kimś.
Będzie to i tak na swój sposób wyjątkowe - nawet jeśli to będzie wyłącznie wytwór twojej wyobraźni.
  • Odpowiedz
Masz tyle samo dowodów na to, że to możliwe jak i nie możliwe, więc ok rozumiem,że możesz wierzyć, że to nie możliwe.


@Domin_: No jak tyle samo? Odpalasz sobie LD, przewijasz wszystkie osoby jakie tylko są możliwe i mówisz, żeby się do ciebie w sprawie tego snu odezwały. Jeśli "projekcja astralna", czy jak to tam nazywasz istnieje to ktoś ci w końcu odpowie nie?
Gwarantuję ci, że nikt ci nie odpowie.
  • Odpowiedz
@Domin_ jeśli założymy że zjawiska paranormalne są faktem i telepatia we śnie jest możliwa to wspólne śnienie może być możliwe. Problem w tym że takie zdolności posiada jedynie kilka procent populacji. Pewnie rzadko się zdarza aby takie dwie uzdolnione osoby spotkały się w celu wspólnego śnienia. Stąd może wynikać brak opisów w internecie.
  • Odpowiedz