Wpis z mikrobloga

Kupuję sobie poręcze do dipów takie jak niżej, mam hantle regulowane 20kg. Dokupić drążek rozporowy, czy da radę wszystko sensownie na dipach zrobić? Chudy szkieletor ze mnie jak coś.
Poręcze wysokie, 220zł. Jak macie coś tańszego, a przyzwoitego to chętnie sprawdzę.

A i jeszcze, smażycie coś na oliwie? xD Bo z tego co wiem, to temperatura dymienia 175 to nie jest aż tak mało

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #kalistenika
Kamero - Kupuję sobie poręcze do dipów takie jak niżej, mam hantle regulowane 20kg. D...

źródło: hdhdfvxdrgdg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Kamero mam podobne z Marbo Sport. Kładę talerze 10/20 kg na te stopki (zarówno po środku, jak i od zewnątrz), bo w trakcie dipów chwieją się, schodzą do środka i można się wywalić. Możesz na nich robić dip, podciąganie australijskie, jakieś L-sity na brzuch i pewnie kilka innych figur kalistenicznych. Jeżeli chciałbyś zaatakować plecy, to drążek będzie niezbędny.
  • Odpowiedz
@Kamero manewrując kątem pochylenia w dipach, możesz bardziej zaatakować klatę lub triceps, więc bez problemu. Brzuch też wyćwiczysz, myślę tylko, że drążek rozporowy mógłby się serio przydać.
  • Odpowiedz
@Kamero: oliwa jest zajebista do smażenia wbrew powszechnej mylnej opinii, na YouTube typek o nazwisku Adam Ragusea chyba o tym mial filmik i wyszło że zajebiscie zdrowa jest oliwa nawet jak by dymiła podczas smażenia jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kamero

Jak macie coś tańszego, a przyzwoitego to chętnie sprawdzę.<

Coś mi w tym zdaniu nie pasuję.
Z doświadczenia życiowego wynoszę że "tanie", "przyzwoite" w tym kontekście może nie zadziałać.
  • Odpowiedz