Wpis z mikrobloga

Siemanko #mikrokoksy

tldr: Jakie ćwiczenia dla chłopa na klatkę, barki i plecy które w najmniejszym stopniu aktywują mięsień nadggrzebieniowy?

Dostałem dziś wstępną diagnozę od #fizjoterapia że mam problem z mięśniem nadgrzebieniowym. Nie jest to problem związany z bólem lub kłuciem a bardziej z ciągłym uczuciem "bezwładu i braku kontroli nad stawem". Mam zacząć terapię manualną + RM, pod koniec przyszłego tygodnia, ale do tego momentu nie wiem co robić na siłowni. Od fizjo dostałem tylko info: bez ćwiczeń które mocno angażują mięsień nagrzebieniowy. Tylko jakie to są ćwiczenia się nie dowiedziałem xD. Możecie polecić ćwiczenia na barki (chociaż pewnie tu wszystkie odpadają) klatkę oraz plecy które jak najmniej aktywują ten mięsień?

Dzięki!
  • 4
  • Odpowiedz
@fakePMcoach: Zmień fizjoterapeutę, bo jakikolwiek problem by to nie był z mięśniem (od niedowładu na tle neurologicznym po stan zapalny i zerwanie) to trzeba go „angażować”.
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat: Czyli de facto mogę wykonywać wszystkie ćwiczenia w których czuję "niepewny bark i przeskakiwanie" np OHP, dipy?
Może źle się wyraziłem z tym aktywowaniem, może chodziło o nienadwyrężanie i wybranie "lżejszych" ćwiczeń dla tego mięśnia?
  • Odpowiedz
@fakePMcoach: Nie wiem czy możesz bo nie wiem co tam się stało. Raczej bym poszedł zrobić USG niż dywagował z samych testów manualnych gdzie tam leży problem - bark to bardzo skomplikowana struktura
  • Odpowiedz