Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@cebulak123456789: Chętnie bym Ci coś doradził, ale nie mam pojęcia co chcesz osiągnąć.

Od kogo masz Internet? W jakiej formie, karta SIM? Światłowód? Dostawca dał Ci już jakiś sprzęt i chcesz wstawić swój, lepszy? Znasz konfigurację sprzętu operatora jeżeli dał Ci sprzęt? Masz dostęp do tego urządzenia? Jakie to urządzenie? Czy może chcesz tylko poprawić samo WiFi?

To że na Wykopie siedzą spece nie znaczy że są jasnowidzami, do porady trzeba
  • Odpowiedz
@cebulak123456789: Tak rozbudowane bo to nie takie hop siup. W zależności od tego w jaki sposób Internet jest dostarczany mogą być potrzebne inne urządzenia sieciowe żeby w ogóle mieć Internet, i to też jest zmienne w zależności od operatora i tego co daje klientowi.

Na przykład ja od Orange'a dostałem światłowód z kostką ONT i ich FunBoxem. ONT jest tą główną bramą operatora i mogę przed nią postawić dowolny sprzęt. Inni
  • Odpowiedz
@supra107: internet mam w taki sposób ze wsadzam karter sim do modemu i działa i place. Chlopie akurat to jest bardzo łatwe zainstalować ruter na kompie pytam czy ten z antenkami tez jest na kartę sim czy trzeba jakas antenę na zewnątrz domu montować
  • Odpowiedz
@cebulak123456789: Ale to jest taki modem operatora podłączany przez USB tak?

Jeżeli tak, to w takim przypadku sprawa wygląda następująco:
1) router LTE z gniazdem na kartę SIM. W tej sytuacji wyzbywasz się modemu operatora, kartę SIM wsadzasz do routera, konfigurujesz i z tego wszystko hula. Taka opcja jest droższa bo wpakowanie modemu LTE do routera swoje kosztuje.
2) zwykły router z portem USB i wsparciem modemów USB. Wtedy ten modem
  • Odpowiedz