Wpis z mikrobloga

#szosa: Viner wstępnie skręcony dla orientacyjnej wagi z przerzutką r7000 i za długimi pancerzami i linkami bo na papierze naprawdę inaczej wychodzi i to są spore różnice. Czekam na hamulce i przerzutkę Sensah bo nie byłem pewien sramowskiej. Oraz chyba zmienię kasetę na 11-28 bo ten Rotor może znowu okazać się gównem lub przerzutka mi go nie ogarnie. Tak jak na zdjęciu 5840 gramów więc powinienem się zmieścić poniżej 6kg.

Z moich obserwacji wynika, że nie ma problemu zrobić ten rower poniżej 5kg ale nie będzie to budżetowy1x12. Po prostu trzeba kupić koła poniżej kilograma co będą stanowczo droższe od tego całego roweru, wsadzić Sram Red 10sp oraz on nie będzie się jak dla mnie nadawał do jazdy tylko kolarza może do 70-75kg.

Orientacyjnie o ile coś się nie zmieni koszt całego roweru to okolice 1100 euro gdzie oprócz ramy i pedałów wszystko będzie nowe. Nie wiem jak będzie jeździć ale już dziś fajnie się na niego patrzy oraz jak się go weźmie w rękę to lekkość robi wrażenie. Na koniec miesiąca będzie gotowy :)
4x80 - #szosa: Viner wstępnie skręcony dla orientacyjnej wagi z przerzutką r7000 i za...

źródło: 20231223_104917

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Po co komu rower, którego pokona krawężnik albo twarda kupa na ścieżce


@Hellicon: Piszesz o każdym rowerze szosowym czy masz jeszcze jakieś inne na myśli? :)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
gdzie ogarnąłeś ramę, aby zmieścić się w tym budżecie?


@jagodowy_krol: Trzeba wiedzieć które ramy są lekkie i potem szukać okazji. I to jest rama robiona we Włoszech. Viner Maxima RS 4.0. Rama, widelec i lakier 1090 gramów w tym pięć warstw lakieru 10 gramów.

ale będzie owijka?


@Farmer_Joe: Owijka tak ale koszyki chyba nie. Są takie po 7 gramów ale bez przesady. xD
  • Odpowiedz