Wpis z mikrobloga

#smog #czystepowietrze #krakow
Oczyszczacz powietrza mi sie nudzi tej zimy. Pozdrawiam sceptyków wymiany pieców którzy mówili że plebs i tak źle bedzie palił bo te najtańsze kotły nowej kategorii mają prawie podobną konstrukcje. Od zakazu palenia paliwem stałym na terenie Krakowa sytuacja poprawiła się jeszcze bardziej w 2 lata

Za chwile atak zimy -10stC to może cokolwiek popracuje ale nawet przy największych mrozach nie było purpurowo na airly jak dawniej regularnie bywało
  • 15
@dzem_z_rzodkiewki: ten co ocenia jakość powietrza na podstawie wykresiku. Sam ocenić nie potrafi tylko się konsultuje z appką co ma myśleć o powietrzu. Takich własnie mamy ekooszołomów. Zakaz palenia w piecach to głupota.
@Quzin: dopóki nie było internetu tylko matka wiedziała żeś debil xD Liczba na oczyszczaczu tylko potwierdza to co czuje nozdrzami i daje dokładniejsze odniesienie

Na dodatek mówię że ostatnie lata poprawy to jest wyłącznie zasługa wymiany pieców na lepsze bo w Krakowie się od dawna węglem nie pali, ale nadal był smog 3 lata temu z gmin ościennych
@dzem_z_rzodkiewki: Tak, powietrze się poprawiło, ale i zimy mamy łagodniejsze. Ciężko powiedzieć, ale faktycznie w tym sezonie jeszcze w masce nie musiałem wychodzić, nawet jak były mrozy przez chwilę.
@Zeugma: był smog w miarę wyczuwalny i mocny wtedy (ale nie 1000% normy jak kiedyś co rzygać prawie chciałem) ale w godzinach nocnych i porannych co jest dużo mniej dokuczliwe dla osób spacerujących/uprawiających jakiś sport

No i to byly tylko dwa takie dni
@dzem_z_rzodkiewki: nie jestem z Krakowa ale ze śląska gdzie częściej jest dużo gorzej niż w Krakowie i też mamy idealne powietrze ale to za sprawą dość umiarkowanego wiatru który to wszystko #!$%@? ( cala polska ma powietrze ok) Zobaczymy we wtorek a najlepiej w środę kiedy wiatr będzie wiać z prędkością około 2km/h( zawołaj wtedy)
@dzem_z_rzodkiewki: i jak tam Krakowie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli dłużej utrzymała by się taka pogoda wyżowa to by była dopiero kumulacja, z rana może być źle ale później będzie się poprawiać bo ma wrócić wiatr.