Wpis z mikrobloga

Mam problem z #tauron, którego nie rozumiem.
W połowie grudnia dostałem fakturę, która opłaciłem.
Wczoraj o 22 otrzymałem sms o zaległości w płatnościach. Zalogowałem się na konto i okazało się, że zamieniono półroczne realne faktury na jakieś randomowe prognozy na różne okresy czasowe.
Pierwsza faktura została wystawiona 14 grudnia z terminem płatności do końca roku. Dodam tylko, że ta opłacona fakturę puszczałem blikiem z eBoku 17 grudnia i nie było informacji o jakichkolwiek nowych fakturach. Prognozowane wg systemu zostały wystawione 14 grudnia. Nie mogłem tego przegapić bo system nakazuje odfajkowanie niechcianych faktur.

Dlaczego zostały zmienione faktury z realnych na prognozowane?

Dlaczego nie dostałem mejla o nowej (nowych)fakturze, skoro zawsze dostawałem i mam ciągle zaznaczone e-faktury co zgodnie z owu nakazuje Tauron powiadomienie mnie o nowej fakturze drogą elektroniczną.

Dostałem notę obciążeniową w wysokości 518zl, nigdzie nie jest napisane za co, ale domyślam się, że jest to kara za 1 dzień opóźnienia. Przeglądałem na szybko ctrl+f umowy, ale nie znalazło mi takiego wpisu.
Z poziomu serwisu nawet nie mogę tego opłacić.

Tagi dla zasięgów #afera #fotowoltaika
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@Smiejsiezzycia po wizycie w boku okazało się, że fakturowanie dalej poprawnie nie działa (w 2022r miałem z mini przeboje).
System po zmianie cennika na wakacjach automatycznie przechodzi na prognozy, ale zapomniał tego zrobić, więc rozliczył mi półroczną fakturę jako dwumiesięczną prognozę realną xD.
Przez co wrzucili obciążenie zamiast niezapłaconych faktur, bo przecież mam je opłacone.
Oczywiście wglądu w to obciążenie nie ma i nie wiadomo dokładnie co tam jest. Czy te zniżki
  • Odpowiedz