Wpis z mikrobloga

@denwood mam nadzieję, że Tusk zlikwiduje Pocztę Polską. W czasach, w których taki InPost jest w stanie dostarczać przesyłki w ciągu jednego dnia z jednego końca kraju na drugi istnienie tej patologicznej instytucji jest pozbawione sensu.
  • Odpowiedz
  • 2
@camelinthejungle InPost tak listy doreczal przed 2017 że prawie został bankrutem, przez co został sprzedany firmie z zagranicy. Po tym wycofali się z listów, skupiając się na paczkomatach. To tak nie chwal na zapas.
  • Odpowiedz
@Ramone przecież InPost musiał radzić sobie z absurdalnymi przepisami poprzez doklejanie do kopert tych metalowych ciężarków, żeby były traktowane jako paczki. Na dodatek był konkurencją dla państwowego monopolisty, więc był z góry skazany na porażkę. Gdyby sektor pocztowy sprywatyzować, błyskawicznie pojawiłoby się wiele konkurencyjnych firm, które pocztę polską by po prostu utopiły. Tylko regulacje prawne trzymają tego trupa przy życiu i zapewniają mu faktyczny monopol.
  • Odpowiedz
  • 2
@camelinthejungle
Tu nie chodziło o traktowanie jako paczki, tylko o istniejący wtedy monopol Poczty Polskiej (w Polsce) na przesyłki do 50 g. Monopol ten obowiązywał w całej UE.

Ps. List może ważyć do 2 kg
  • Odpowiedz
@Ramone: ja wiem, że ich paczki sądowe nierzadko lądowały w krzakach obok, więc tu obie strony fikołki robiły, ale trupa zaorać jak najszybciej
  • Odpowiedz