Wpis z mikrobloga

@BoroPrimorac: Z tego co czytałem to kredyt będzie dzielony na dwie części, przykładowo dla singla, który będzie chciał kupić mieszkanie za 600k z uzbieramy 20% wkładu (120k):
- 120k wkład wlasny
- 200k kredytu (limit dla singla) dostanie te super niskie oprocentowanie (1.5%)
- pozostała cześć (600k - 120k - 200k = 280k) będzie miała zwykłe oprocentowanie

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ogolnie to może się też jeszcze 100x zmienić do
  • Odpowiedz
w Bartoszycach mieszkania są po 4k za metr


Ruski tank może nawet przejedzie niezauważony


@pamareum: Wystarczy kupić po południowej stronie Łyny to może zdążysz się ewakuować ze strefy wojny, a może nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer spojrzałem na google maps i faktycznie trochę im zajmie postawienie mostu pontonowego, a w między czasie może oberwą himarsami, więc faktycznie może dałoby się #!$%@?ć
  • Odpowiedz
spojrzałem na google maps i faktycznie trochę im zajmie postawienie mostu pontonowego, a w między czasie może oberwą himarsami, więc faktycznie może dałoby się #!$%@?ć


@pamareum: Jak kiedyś słuchałem sobie podcastu Bartosiaka to analizował akurat północne warmińsko-mazurskie i tam wspominał że najbardziej #!$%@? to będzie w Braniewie bo miasto i jednostka jest zbyt blisko granicy i prosto na trasie do strategicznego Gdańska i Królewca, jednostka wojskowa będzie musiała wyjść i zająć
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer widać spacjalista ( ͡º ͜ʖ͡º)

Niezależnie czy będziemy się bronić na linii Wisły czy od granicy kupowanie nieruchomości w takiej Gołdapi czy Suwałkach to jakieś nieporozumienie
  • Odpowiedz
widać spacjalista ( ͡º ͜ʖ͡º)


@pamareum: Akat urodziłem się w północnym warmińsko-mazurskim i mam tam rodzinę więc zawsze z sentymentem patrzę na te rejony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niezależnie czy będziemy się bronić na linii Wisły czy od granicy kupowanie nieruchomości w takiej Gołdapi czy Suwałkach to jakieś nieporozumienie


Jak dla mnie to są wyłącznie regiony rekreacyjne, na nic więcej nie ma
PfefferWerfer - >widać spacjalista ( ͡º ͜ʖ͡º)

@pamareum: Akat urodziłem się w północ...

źródło: FuyMZvLXsAEEFTI

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to są wyłącznie regiony rekreacyjne, na nic więcej nie ma potencjału dopóki istnieje obwód królewiecki. Na plus jest to że można kupić nieruchomości od AMW czy innej gminy za naprawdę grosze (1-2k PLN/m^2) i po generalnym remoncie to dobra opcja na uniknięcie bezdomności xD Pewnie skończą jako ośrodki dla uchodźców czy tam inne projekty socjalne. Nie bez powodu to tutaj miał być testowany bezwarunkowy dochód podstawowy, bezrobocie w regionie
  • Odpowiedz
To raczej nie tylko wynika z wojny bo te regiony (jak i kujawsko pomorskie) zawsze przodowały w statystykach bezrobocia


@LaurenceFass: Północne warmińsko-mazurskie to akurat miało dziwny przypadek bezrobocia, bo pod przykrywką statystyk działała masa mrówek przewożących paliwo, alkohol i papierosy z obwodu królewieckiego zarabiająca więcej niż na etatowej pracy, skończyło się dopiero w 2016 jak PiS uwalił mały ruch graniczny.

A jestem ciekaw jak ludzie obecnie do tego podchodzą - czy
  • Odpowiedz