Wpis z mikrobloga

Mirasy komputerowcy, mam problem :(

Kupiłem wczoraj router D-Link DIR615, wszystko skonfigurowane automatycznie, wifi się łączy, jest internet. Niestety w różnych odstępach czasu router zrywa połączenie z internetem (wifi wciąż aktywne) (na screenie widac wlasnie chwile gdzie brakuje internetu a polaczenie wifi aktywne), jedyne co pomaga na zerwane połączenie to DHCP Renew w tej karcie, którą widać na screenie. Internet mam w multimedii, podłączam ich sprzęt (scientific atlanta 2100) kablem pod owego d-linka.

Dodam, że firmware zaktualizowany od razu po podłączeniu do najnowszej wersji 8.03.

Jedyne co znalazłem na forach, to to aby wyłączyć DHCP Server i DNS Relay. Niestety problem nadal występuje. Co może być problemem?

http://i61.tinypic.com/4t25gi.jpg

#komputery #internet #sieci #lacza #dlink #nieserwispc, ale wrzuce #serwispc bo moze ktoś z was będzie wiedział. Jak trzeba więcej info to piszcie czego potrzebujecie to podam. Za pomoc w rozwiązaniu problemu duże ilości plusów naraz, ew jakieś piwko jeśli będę w waszej okolicy :)
Pobierz Q.....y - Mirasy komputerowcy, mam problem :( 



Kupiłem wczoraj router D-Link DIR61...
źródło: comment_pccq17306h4d9eSKWC1HSxDyj0bL920g.jpg
  • 6
router zrywa połączenie z internetem


@Qfarcowy: Czyli to wina sprzętu od MM, a nie Twojego routera. Obstawiam, że jest za krótki czas rezerwacji adresu ustawiony w DHCPie od tego czegoś (ja mam od MM modem Motoroli i nie mam problemów)

Ogólnie to DHCP to Ty sobie dla LANu włącz. Dla WANu tez musi byc dynamicznie. Ogólnie powinno działać wszystko z automatu, bo domyślnie wszystko jest ustawiane na fail-proof. Podłącz swój router
albo podłącz inny router pod to coś od MM


@mbielejewski: Mam drugi router TP-Link TR-WR340G, niestety musze go dziś oddać bo jest wypożyczony od znajomego. Na nim wszystko śmigało kilka miesięcy bez żadnych problemów.

Ogólnie to DHCP to Ty sobie dla LANu włącz. Dla WANu tez musi byc dynamicznie.


Mówisz o tym pierwszym screenie, tak? Włączyć to co wyłączone?