Wpis z mikrobloga

Wiek poboru zostanie zmieniony

Od 2024 roku wiek poboru do służby wojskowej w Rosji zostanie podniesiony z 27 do 30 lat . Tym samym w nadchodzącym roku do służby wojskowej będą mogli przystąpić obywatele urodzeni w latach 1994-2006. Ci, którzy w 2023 roku ukończą 27 lat, nie zostaną wysłani na służbę, ale do rezerw.

Ponadto od dnia wysłania wezwania poborowy nie będzie mógł przekraczać granic kraju, a kara za niestawienie się w wojskowym urzędzie rejestracyjnym i poborowym wzrosła do 30 tysięcy rubli.

Ps. Od stycznia w Rosji przywrócono ZSRR.

Już tylko patrzeć na powrót gułagu, kołchozu czy obozów koncentracyjnych.. ¯_(ツ)_/¯

#ukraina #wojna #rosja
  • 9
@missolza: Czyli jak ktoś w Rosji skończy studia, powiedzmy w wieku 25 lat to i tak idzie do armii? Ja myślałem że biorą ludzie po szkole, którzy nie kontynuują nauki, czyli 18-20 latkowie, i ewentualnie potem jak rzucą naukę to tak maks do 30 roku życia mogą ich zabrać.
Czyli jak ktoś w Rosji skończy studia, powiedzmy w wieku 25 lat to i tak idzie do armii? Ja myślałem że biorą ludzie po szkole, którzy nie kontynuują nauki, czyli 18-20 latkowie, i ewentualnie potem jak rzucą naukę to tak maks do 30 roku życia mogą ich zabrać.


@Nateusz1: ostatnio podawali info że mobilek 18 lat umarł na wojnie
@missolza: Ostatnio u jakiegoś polskiego eksperta z jutuba ( ͡º ͜ʖ͡º) słyszałem że o ile na ukrainie nie ma już praktycznie chętnych aby walczyć dobrowolnie to u ruskich wciąż dużo osób z wiosek obsranych gównem chętnie się zgłasza na ochotnika bo to dla nich szansa na awans społeczny i pieniądz
@Yurakamisa: Nie do końca mobilek, bo podpisał on kontrakt. Pułkownik Lewandowski mówił niedawno, że ruscy nie wysyłają na Ukraine żołnierzy odbywających służbę zasadniczą, tylko samych kontraktowych lub zmobilizowanych rezerwistów, a ten 18 latek jeszcze nie mógł być rezerwistą, bo nie odsłużył zety.
A na Ukrainie obniżyli ten wiek i chcą jeszcze obywateli na siłę zza granicy ściągać - tam to dopiero zamordyzm


@ksjoc_zakony: Przecież podwyższenie wieku w Rosji nie oznacza, że nie beda brali młodszych - oznacza, że oprócz młodszych wezmą też 30 latków do zasadniczej służby wojskowej.
W Rosji propozycje karania dla tych co wyjechali też padały, a sciagac i tak moga z Białorusi, bo Zachód odmówi, wiec się za to nie