Wpis z mikrobloga

Cancel culture w pełni zawitał do polskiego internetu.
Nowym hobby wielu osób jest dziś oglądanie telewizji, której nienawidzą, czekając na głupią wypowiedź jakiegoś pisowca, a potem z notatnikiem w ręku oglądanie reklam i szantażowanie firm tekstami, czy popierają wypowiedź X czy Y.
Sami pod sobą kopią dołek, zaogniając podziały między ludźmi, wprowadzając klimat wojny kulturowej, gdzie każdy musi uważać co robi, żeby się nie okazało, że np kupił coś w sklepie, który "wspiera" "nazistowska" telewizję i internet go za to zlinczuje.
Dzisiaj oglądają reklamy w republice, jutro będą sprawdzać w sklepach, czy nie ma w nich "nieodpowiednich" gazet.
Nie widzą tego, ale niewiele różnią się od ludzi, których nienawidzą, bo stosują inne metody do osiągnięcia tego samego - zamknięcia mord przeciwników politycznych.
Stosują metody lewicowych aktywistów z krajów zachodnich, gdzie wolność słowa umiera i coraz częściej wprowadza się cenzurę "mowy nienawiści", której definicja jest tak rozległa, że można podpiąć pod nią wypowiedzi dowolnej osoby.
Jedyne do czego to doprowadzi, to większe podziały i zwiększanie ekstremizmu politycznego, co osłabi nasz kraj, otwierając go na ataki ze wschodu.
Nie zdziwiło by mnie, jakby to była akcja wspierana przez ruskich, bo bardzo im to na rękę.
Choć nienawidzę pisowców za zniszczenie kraju tak samo, jak ci ludzie, to przykro się na to patrzy, bo nie zanosi się, że będzie lepiej, tylko że wahadło idzie jedynie w drugą stronę.
https://youtu.be/RK91Ji6GCZ8?si=_nzoS3Yap_PL0bNo
#polityka #bekazpisu #bekazpodludzi #bekazlewactwa #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #sejm
  • 13
@Izanagi013 no temat jest ciężki. Ja totalnie nienawidzę PiSu, nawet nie za nepotyzm, nie za ssanie z państwowego cyca aż do odpadnięcia, tylko za tą propagandę za to jak zindoktrynowali ludzi poprzez TVP. I teraz próbują to samo robić poprzez republikę. Więc rzeczywiście, odpowiada mi to cancelowanie tej telewizji, ale jednocześnie martwi, bo mocno nosi to znamiona cancer culture. Z drugiej strony język jakim się tam posługują to naprawdę zasługuje na odcięcie...
@Izanagi013: Bardzo ciekawe spostrzeżenie, natomiast nie porównywałbym tego do amerykańskiego cancel culture, a jeśli już to na pewno nie w pełni. Nie przyglądałem się sprawie dokładnie, natomiast nie wygląda to na coś w stylu "Firmo XYZ, usuńcie swoje reklamy z TV Republika bo inaczej lincz", tylko "Hej, czy firma XYZ zdaje sobie sprawę, że w tej telewizji są puszczane jej reklamy?". Jestem w pełni gotowy uwierzyć, że te reklamy faktycznie pojawiły
@Izanagi013:Oj bidulki prześladują ich nie dadzą im spokojnie podburzać do masowych mordów, nie dają spokojnie odczlowieczać jakichś 2/3 Polaków którzy śmią mieć inne zdanie niż Jarosław Kaczyński.
@Izanagi013: @getin beka to z tego ze pol afryki jest targetem lewakow a im sie wydaje ze to do nich oferta XD ze da sie jeszcze to zalatwic a tym czasem w latach kryzysu to dla nich budzet bedzie obcinany bo te relokacje beda w ch kosztowac

jeszcze rozumiem tych co maja po 3 mieszkania, moze licza na to ze beda je wynajmowac ale kiedys przyjdzie ten moment i wladza sie