Wpis z mikrobloga

W listopadzie ubiegłego roku skończyłem z piciem i paleniem. Teraz walczę od kilku dni z prokrastynacją. Jak na chwilę obecną, to jestem zadowolony z efektów i wyników założonych celów. Do końca roku zamierzam ukończyć język holenderski na poziomie NT2 i poprawić swój angielski, ponieważ bardzo mi się to przyda w osiąganiu przyszłych celów zawodowych. Do letnich wakacji postaram się ukończyć zaległe projekty, które zamiast wykonać, odkładałem na później, a przyjmowałem kolejne zlecenia. Myślałem, że będzie gorzej i będę się zmuszał do wykonywania tych jakże prostych zadań, lecz widząc efekty swojej pracy jestem zadowolony z podjętej walki z prokrastynacją.

#alkoholizm #papierosy #prokrastynacja
  • 21
@kenay ciekawy wpis, a wiesz ze Twój wpis zadziałał na mnie bardziej niż dziesięć artykułów o prokrastynacji? Akurat dzis powiedziałem sobie dość muszę ogarnąć jeden z 60 czy 80 otwartych tematów w pracy, zeszło mi cały dzień ale się udało. Odkładałem to ile się da bo wiedziałem, że zejdzie mi nad tym w ch.. a jednocześnie miałem to w głowie że trzeba gościowi pomóc prędzej czy później nawet kosztem innych tematów. Teraz
via Android
  • 0
@keyah z piciem i paleniem to dzięki książką Allena Carra, a prokrastynacja wyszła przez przypadek, gdy posłuchałem przypadkiem jednego podcastu o niej. Stwierdziłem wtedy, że właśnie tego mi w życiu potrzeba i zabrałem się do roboty.
via Android
  • 1
@Odbytko_ze_Zwieracza pamiętaj, że nie wszystko na raz, bo się możesz rozczarować. Ja mam dość spore (jak na mnie) cele na najbliższy weekend i mam lekką niepewność, że mi się uda ukończyć wszystko na 100%. Na szczęście z tyłu głowy mi siedzi, że dzięki temu ruszę naprzód i w końcu zacznę robić to, co odkładałem przez ostatnie lata na później. Sama satysfakcja z tego, że już z czymkolwiek ruszyłem bardzo mnie motywuje do
@kenay przemawia do mnie jedno zdanie rodem z poradnika dla akwizytora, a pięknie opisujące to, czego w sumie nie potrafię sam ubrać w słowa: "jeśli czegoś nie chcesz zrobić, to szukasz powodu a jeśli chcesz coś zrobić, szukasz sposobu". Często się łapie na tym, że ilość energii zmarnowana na szukanie powodów wystarczyłaby na dawne zakończenie tego tematu. Zauważyłem też, że często po prostu wystarczy przestać myśleć a zacząć działać. Niby proste a
via Android
  • 2
@Odbytko_ze_Zwieracza ja natomiast jestem osobą wielu talentów, lecz przeważnie kończy się na chwaleniu nimi, ponieważ nie działam nic w kierunku ich rozwijania. Do tej pory tylko zaczynałem przygody w wielu dziedzinach, ale szybko się zniechęcałem i zaczynałem coś innego. Najważniejsze jest to, aby postawić sobie cele i konsekwentnie je realizować.