Wpis z mikrobloga

Dobrze rozumiem, że jak wprowadzą nam euro to minimalna to będzie 980 euro? I normalnie niemiec za stanie na kasie będzie dostawał 2300 euro a my 980 euro przy takich samych cenach dóbr w obu krajach? XD Ja wiem, że teraz już tak jest, ale po wprowadzeniu wspólnej waluty to będzie takie czarne na białym, że stanie na kasie polaka jest mniej warte niż stanie na kasie niemca. Nie wiem za bardzo jak to jest możliwe i o co w tym chodzi

#ekonomia
#waluty
#europa
#pieniadze
#praca
#pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz
@dawid-poselski nie wiem dlaczego wtedy wszyscy Polacy by nie mogli się przenieść na teren Niemiec legalnie podbijając ich tereny i wypierając ich język i kulturę. Podbój bez wystrzelenia 1 kuli a następnie można głosować na swoich polityków i pozbyć się Niemiec raz na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dawid-poselski: będzie jeszcze gorzej, bo to co teraz kosztuje np. 100 zł kosztować będzie też 100, ale euro. Ok, może nie od razu, ale na pewno od razu zaokrąglą w górę, przecież nie przeliczą na 23,23 tylko na 25 euro.
  • Odpowiedz
@dawid-poselski: przecież nic się nie zmieni jak podzielisz liczby na banknotach na 4 (czy ile). To zwykła denominacja, a od denominacja nikt nie zbiednieje. Niemcy są od nas bogatsi i będą bogatsi niezależnie od tego czasu w Polsce będzie złotówka, euro czy dolar Zimbabwe
  • Odpowiedz