Wpis z mikrobloga

Wczoraj obaliłem kilka mitów na temat rzekomej potęgi rosji. Dziś jedziemy z kolejnymi ciekawostkami.

Płaca minimalna - 240$ - gorzej od Gabonu, Seszeli. Jedynie 4x mniej niż w Polsce

Płaca średnia - 560$ - gorzej od Armenii, Kazachstanu, Rumunii, Albanii albo Iraku

Ruska waluta obok argentyńskiej i tureckiej - najsłabsza na świecie

Ruski % zakażeń HIV jest równy Sierra Leone, a wyższy od Czadu, Mali, Etiopii czy Burkiny Faso

Muzłumanie w rosji - 1990 9%, 2010 12%, 2030 szacowane 15% (dla kontrastu Francja odpowiednio 1%, 7,5%, 11%)

Rosja jest liderem wśród krajów z największą ilością zaburzeń alkoholowych wśród mężczyzn (17% alkoholików).

Rosja - 3 miejsce w zużyciu opiatów (za Afganistanem i Iranem).

Tym niemniej najbardziej szokująca jest dla mnie dalej długość życia mężczyzn w tym państewku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #rosja #ukraina
  • 100
  • Odpowiedz
@Shea_99 w europejskiej części Rosji mieszka 75% ludności kraju. Za Uralem jest przede wszystkim nic, a poza tym nic są spore miasta, które wyglądają zasadniczo tak samo, jak duże miasta w zachodniej części kraju. Silą rzeczy podawane statystyki bazują w głównej mierze na europejskiej części kraju i największych miastach. A zapewne twarda prowincja to w ogóle szara strefa.
  • Odpowiedz
Ludzi jest na tyle dużo, że mogą wystawić więcej brygad, niż cała Europa z USA razem wzietymi.


@Czytelnik30:
Zerknalem na wiki, w milionach bedzie:
Rosja - 143
USA - 332
Niemcy - 83
Polska - 38
Francja - 68
Hiszpania - 47
Wlochy - 59

Wychodzi na to ze sama Francja i Niemcy maja wiecej potencjalu ludzkiego niz Rosja. Ja wiem ze Rosja mniej sie liczy ze stratami, ale jakby nie
  • Odpowiedz
@sexlord serio? Co 2 lat będą mieć 2 mln pod bronią. Ile ma mieć polska? 100tys? Niemcy 70, Francja może 120, benelux 20 baltijska 20 - 30 tys, Hiszpania ma to w dupie, Włosi może dadzą 50 tys... Szwecja ma sporo z 200 tys, Finlandia z 70 tys.. To jadł nam trochę brakuje. Co nie?
  • Odpowiedz
  • 27
@Czytelnik30: no no,.To powiedz nam wprost ilu ruscy są w stanie powołać ( ͡° ͜ʖ ͡°) dawaj śmiało

Fajnie sobie wybiórczo zestawiasz armie zawodowe z ruskimi poborowymi czereśniakami.
  • Odpowiedz
@Grzesiok: część z tych rzeczy o których piszesz nie ma absolutnie żadnego znaczenia (pozostałe faktycznie pokazują bardzo kiepską sytuację Rosji).

Płaca minimalna - 240$ - gorzej od Gabonu, Seszeli. Jedynie 4x mniej niż w Polsce


Minimalnej pensji mogłoby w ogóle nie być i nie świadczyłoby to jakoś specjalnie źle o kraju.
wiki podaje: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_minimum_wage że w USA pensja minimalna to $15k (rocznie), niewiele więcej niż w Polsce (13k) i mniej niż
  • Odpowiedz
@Grzesiok: no popatrz.
Taka żałosna ta Rosja jest a gdyby nie USA to cała potężna Europa by się zesrał XD
Trump wygra albo USA będą zaangażowane na Pacyfiku to potężna bogata Europa dozna incydentu kałowego gdy bez Amerykanów będzie musiała odpowiedzieć na np zajęcie Estonii
  • Odpowiedz