Wpis z mikrobloga

Rozrabiacie sok z wodą?
Właśnie wpadłem na pomysł nie wiem czy głupi czy mądry, że skoro lubię sobie pić sok to czemu miałbym wypijać pół litra czy litr nierozcieńczonego skoro mógłbym rozcieńczyć to w jakiejś proporcji i pić cały czas wodę ze smakiem i zapachem
Szczególnie sok pomarańczowy jest taki cholerny że drażni, ale nie wiem czemu nigdy sobie wcześniej nie rozcieńczałem
#jedzenie #sok #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Uuroboros: bo żeby więcej witamin zjeść.

Sklepy to robią:
- 100% owoców - sok
- 50% owoców i 50% wody - napój lub nektar.

Kup droższy sok i dolej wody. Będziesz miał to co tańszy napój.

Lepiej kupować sok, bo możesz dolać wody. Z napoju nie odparujesz wody.
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf: no taki plan żeby mieć więcej ale nie do końca bo nie chodzi mi o mocny smak soku ale o to żeby tak jakby to określić "przyprawić wodę" żeby była smaczniejsza po prostu.
@Kocurovsky Te syropy za przeproszeniem są nic nie warte, za słodkie zdecydowanie i owocami prawie nie czuć, przez jakiś czas piłem je różnych marek i zdecydowanie nie polecam.
@mk321 Nie chodzi o witaminy choć fakt jak teraz
  • Odpowiedz
@Uuroboros Ludzie się na mnie zawsze dziwnie patrzą jak rozcieńczam 20% soku 80% wody. Dla mnie jest to naturalne i piłem tak od zawsze. Sam sok zawsze był dla mnie za słodki. A ta kapka wystarczyła żeby dodać wodzie mocnego aromatu :3
  • Odpowiedz
@Uuroboros: ja zawsze tak rozcieńczam soki jakieś jabłkowe czy pomarańczowe, tak jak mireczek wyżej 20% soku i reszta wody. Nie lubię aż tak słodkich napojów, rozcieńczone mi bardziej smakują
  • Odpowiedz
@Uuroboros: sok pomarańczowy zawsze rozcieńczam, taki niby 100% jest dla mnie gorzki/cierpki, nie lubię, ale jak w szklance mam go 20% a reszta to woda, to bardzo mi odpowiada
samej wody nie piję raczej, bo nie lubię, jedynie w nocy jak mnie męczy zgaga a mam umyte ząbki, ale taka mieszanka z sokiem jest właśnie fajnym rozwiązaniem jak zależy komuś na kaloriach :3
  • Odpowiedz
  • 1
@PorzeczkowySok: no sam jestem ciekaw jak ta proporcja działałaby z sokiem z winogron, porzeczek, czereśni, truskawek, jabłek, ananasowym itd. Nie chce mi się otwierać słoików dzisiaj, szczególnie że zawsze jak ta gówniana zakrętka złapie to prędzej z gwintem wyrwę niż odkręcę.
  • Odpowiedz