Wpis z mikrobloga

Chcę kupić komputer do 10k zł czy jest jakaś większa różnica w sprzęcie jakbym dołożył jeszcze z 5k zł?

Po prostu od miesięcy zastanawiam się nad kupnem czegoś co by wszystko ogarniało z renderingiem filmów i z gierkami, już też nad laptopami się też zastanawiałem ale to raczej się nie opłaca, a i tak mam laptopa który zaspokaja moje podstawowe potrzeby na jakieś wyjazdy.

#komputery #windows #windows10 #kartygraficzne #laptopy #nvidia #amd #zestawkomputerowy
  • 6
  • Odpowiedz
@Psychodelik wszystko zależy, co tam już ma w tym być.
Bo możesz złożyć drogi komputer na np drogi procesorze, a możesz też "przepalić kasę" biorąc wydziwianą obudowę designerską audiifilską czy coś, za 1700 samo pudło...
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque tak jest, zdarza się, że w niektórych kompach za 20-30k prawie połowa budżetu to świecidełka i designerskie dodatki...
Co kto lubi.

Ja tam wolę koncentrować się na dobrym dobieraniu sprzętu i zapewnieniu optymalnej wydajności w danej cenie.

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
@Psychodelik: Jeśli o gierki chodzi to idź w 1440p a tutaj spokojnie poniżej 10k się zmieścisz.
4k to droga zabawa i częste zmienianie gpu na nowsze.
A jak masz za dużo kasy to lepiej monitor oled kupić, w grach fabularnych z dobrą grafika podobno przepaść wzgledem ips.
  • Odpowiedz