Wpis z mikrobloga

Problem mieszkaniowy można rozwiązać mianując mnie Ministrem Rozwoju.

Oto mój program XD

Ogłaszamy giga przetarg na budowę 100k kwadratów rocznie, zlecamy to jakimś chińczykom czy komuś. To jest do zrobienia, bo na świecie bywa że się dzieje.

Wpisujemy do Konstytucji, że to twardy zasób komunalny państwa i nie można będzie się nigdy na tym sprywatyzować za psi uj.

Deweloperka kwiczy, bo konkurencja i nie da się wyciskać 40% marży. Część kwiczy i bankrutuje. Po jakimś czasie zostają tylko budujący lepszy standard ode mnie na 10% marży. No i gitara.

Po 4 latach rozbudowy zasobu komunalnego, młody człowiek po studiach ma opcję wynajmowania skromnego mieszkania w każdym miejscu za 1000 PLN. Może sobie pracować, zakładać firmy, rozwijać się i zbierać spokojnie na wkład do większego mieszkania na Koncie Mieszkaniowym oprocentowanym o inflację.

Produktywność młodych ludzi wzrasta na poziomy Jowisza, bo zamiast zaciągać pętlę na 30 lat lub oddawać lokalnemu mariuszowi połowę pensji za wynajem - mogą zająć się rozwojem osobistym, firm itd.

Przy okazji wywalam airbnb z centrów dużych miast. Nie ma to związku z powyższym, ale wypadałoby to zrobić, bo to patologia XD

#nieruchomosci #przemysleniazdupy
  • 68
Ogłaszamy giga przetarg na budowę 100k kwadratów rocznie, zlecamy to jakimś chińczykom czy komuś


@mickpl: Jaki koszt szacujesz? I skąd pozyskasz na to środki? Jak ustalisz gdzie i ile budować?
zlecamy to jakimś chińczykom czy komuś.


@mickpl: to już nie te czasy. Teraz to Pan Chińczyk zleca jakimś polakom czy komuś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji wywalam airbnb z centrów dużych miast. Nie ma to związku z powyższym, ale wypadałoby to zrobić, bo to patologia XD


@mickpl: Idz krok dalej i wyburz centra miast :)
@mickpl: Najlepsze jest to, że ten program jest prosty jak konstrukcja cepa i racjonalny. Ściągasz z rynku deweloperskiego kilku dyrektorów/kierowników projektów za ok. 120% - 150% stawki rynkowej, dajesz im cele i oni ogarną resztę. Spółka za którą stoi Państwo to gwarant dla Podwykonawców wypłaty w terminie, przez co tymi samymi firmami co prywatne firmy budujesz mieszkania w tym samym standardzie co prywatne firmy.
@mickpl: Wiem, że mi nie uwierzysz, ale myślałem przed chwilą dokładnie o tym samym + jeżeli chcesz mieszkanie to musisz ileś pracy w czynie społecznym wykonać albo zapłacić jakiś ekwiwalent.
Problem byłby tylko pewnie z podnajmowaniem, bo 100k dalej by nie zaspokoiło potrzeb i banda Januszy by zarabiała na tym.
@mickpl: Ja oglądałem jakiś czas temu jakiś wywiad z developerem i on mówił, że główna przeszkoda to biurokracja i problemy z uzyskaniem pozwoleń, plany zagospodarowania i reszta tego gówna.
Bo mały developer bez wielkiego kapitału na prawników, nie jest w stanie nic wybudować.
@mickpl: Jak ktoś chce standard 100 metrów to rozumie, że musi na to zapracować, ale żeby ludzie w dzisiejszych czasach zakładali pętlę na szyję w postaci kredytu 30letniego na 48 metrów w mieście wojewódzkim to skandal.

Powinno być tak jak piszesz, państwowe programy budowy mieszkań z opcją wynajmowania w ludzkiej cenie, a nie takiej, że ktoś sobie tym spłaca kredyt.

Zagłosuje na kogoś kto to zaproponuje w następnych wyborach.
@mickpl:

Wpisujemy do Konstytucji, że to twardy zasób komunalny państwa i nie można będzie się nigdy na tym sprywatyzować za psi uj


nie do zrobienia w kapitalizmie, lokaje kapitału będę prowadzić propagandę przeciw, obcinać finansowanie i sabotować program ile się tylko da aż w końcu zmienią konstytucje

oczywiście zakładając że w ogóle na coś takiego pozwolą co jest tak samo wątpliwe jak możliwość utrzymania status quo
@mickpl: Akurat Chińczykom bym tego nie oddawał, chyba, że te budynki mają się za określoną ilośc miesięcy rozpaść od samego stania. W Chinach konstrukcje z lat 90 są częśto w dużo lepszym stanie niż nowe budownictwo, bo o tym co się teraz tam odjaniepawala w kwestii kontról jakości można by napisac książkę. A nigdy kontrola jakości nie była tam zbyt istotna.
@mickpl:

budowę 100k kwadratów rocznie


Z automatu tam gdzie wybudujesz będziesz miał siedliska patoli, potem getta rodem ze usa, narkotyki, gangi i płonące samochody jak w Paryżu. Jedyne sensowne rozwiązanie to pierwokup 10% - 20% mieszkań z każdej inwestycji za minimalną marżę na cele komunalne. Wtedy ci biedniejsi będą się mieszać i nie będzie takiego problemu jak wyżej. Tak jest w UK.
zlecamy to jakimś chińczykom czy komuś.


@mickpl: Chińczyki widzą, że można zrobić duży hajs, mocno zaniżają cenę i wygrywają przetarg. Przekupują nadzór, budują z gównolitu, który nie spełnia żadnych standardów, w tym podstaw bezpieczeństwa. Po roku budowy wybucha giga afera, Budowy zostają wstrzymane, Chińczyki uciekają, kraj zostaje z mnóstwem mieszkań nadających się do wyburzenia. Ty zostajesz antybohaterem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Produktywność młodych ludzi wzrasta na poziomy Jowisza, bo zamiast zaciągać pętlę na 30 lat lub oddawać lokalnemu mariuszowi połowę pensji za wynajem - mogą zająć się rozwojem osobistym, firm itd.


@mickpl: Problem w tym, że żyjemy w feudalnej neokolonii więc establishmentowi zależy na tym byś nie miałczasu sięrozwijać i mysleć. Masz być przeciętniakiem do #!$%@? w montownii czy innym BPO SSC. Ty masz się nie rozwijać. Masz bulić hajs na dywidendy
@mickpl: a tak na serio to powinno się zacząć od budowy akademików na wielką skalę tak, żeby chociaż te 70% studentów się w nich mieściło. Zauważcie, że miasta z najwyższymi stawkami to miasta akademickie. Jak system, wykonawcy i politycy się sprawdzą to może można cokolwiek podobnego rozpatrywać.
Bo mieszkanie+ już było i tylko w Katowicach wyszło jako-tako.