Wpis z mikrobloga

Jak się żyje w rejonach oddalonych 30 km od najbliższego powiatowego i 50 km od wojewódzkiego? Czyli w rejonie gdzie są w zasadzie same mniejsze i większe wsie. Mieszkam od urodzenia w wojewódzkim i coraz mniej korzystam z atrakcji miasta, coraz bardziej cenię sobie spokój. Może ktoś podzieli się doświadczeniami z życia codziennego w takich miejscach.

#zycienawsi #prowincja #wies
czykoniemnieslysza - Jak się żyje w rejonach oddalonych 30 km od najbliższego powiato...

źródło: 1

Pobierz
  • 12
@zimowyporanek: Bardziej mam na myśli sąsiadów za ścianą i ogólne wady życia w blokach które są w każdym mieście podobne. A jak dla mnie w mieście gdzie jest ogólnie cisza i spokój (brak tramwajów za oknem itd.) wady życia w bloku jeszcze bardziej się potęgują bo każde pierd**cie urasta do wydarzenia. Więc: mieszkanie w mieście średniej wielkości w bloku to dramat.
@czykoniemnieslysza ogólnie to jest... Dramat. Bez auta, zapomnij że gdziekolwiek dojedziesz ,ludzie którzy tam zostali są straszni. Głównie sekta pisowska i 500+ , plotkarze i patolodzy. Ja pomieszkiwałem sobie chwilę w takiej wiosce poPgr. Zimą bywało ,że drogi nikt nie odsnieżał i trzeba było iść z buta 3 kilo do glowniejszej aby złapać busa. Do najbliższego sklepu miałem kilka kilometrów. Szybki internet zapomnij ,tylko radiówka, wtedy nawet z zasięgiem gsm był problem.
@CzarnyOwiec: Zakładam że jest auto (wiem że to podstawa), a internet ze światłowodu - bez tego nie biorę pod uwagę. Mentalność ludzi - w mieście średniej wielkości w bloku jest niewiele lepiej, a tych ludzi ma się za ścianą 15 cm. Rejon o którym myślę to ściana wschodnia - jak na mapce, specyfika może być trochę inna niż wsie po-pgr.
@czykoniemnieslysza ogólnie są zajebiście wścibscy i do tego próbują coś wysępić. Nieliczne są tam ludzkie postawy ,ogólnie trzeba mieć to na uwadze. Być może mój przykład jest niereprezentatywny bo w dawnych PGR dominowały spore postawy patologiczne ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Teraz trochę się cywilizuje ale wciaż daleko do doskonałości
@czykoniemnieslysza: O Panie, znam niestety te rejony i gorszego zadupia nie widziałam xd. Przecież tam nic nie ma. Średnia wieku z 70 lat, tyle samo co poparcie dla PiS xd. Wszyscy młodzi w dużych miastach albo u Niemca. Pracy żadnej nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@arsze_nick: Ok, i co to oznacza w codziennym życiu, zakładając że jest własny dom, praca zdalna, światłowód. Z sąsiadami trzeba w miarę dobrze żyć, to jasne, ale z resztą. Coś mnie zmusza do interakcji z nimi? Bo w mieście można żyć nie mając kontaktu z nikim jeśli się nie chce, ale za to trzeba znosić że słyszysz wszystko od sąsiada za 15 cm ścianą :(